Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre több, tizenéves gyermek a gimnáziumot látja kiútnak a rossz tanulmányi eredményei mögül?

Figyelt kérdés

2017. nov. 23. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Mert nem tudja, h mi akar még lenni. Nincs tisztába vele és nem nagyon akar kockáztatni azzal, hogy elmegy egy szakgimibe és véletlenül meggondolná magát. (Nem tetszik neki az adott szak)

Akkor már szarban van...

2017. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Azért ezt a kérdést nem ártana újrafogalmazni, mert így konkrétan semmi értelme és helytelen.
2017. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Hogy a számuk növekszik-e azt nem tudom. De azt igen hogy a gimnáziumba való törekvés a szocializmusban fogant, mivel a gimnáziumról az volt a közvélemény hogy akik ott végeznek azok nem fizikai dolgozók lesznek hanem akkori szóhasználattal élve irodisták. Netán még tovább is tanulnak onnét. Míg a "szak-" előtaggal megbélyegzett iskolákról (szakmunkásképző, szakközép) az volt a vélemény hogy az ott végzettek nagy valószínűséggel fizikai dolgozók lesznek.

És ma sem változott az a helyzet hogy fizikai és szellemi dolgozó közül melyiknek előnyösebb lenni.

De az is igaz amit az első írt, hisz 4 évig még gondolkodhat mi lesz ha nagy lesz.

2017. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Yoda m. válasza:

No, itt kezdődnek a problémák, amikor is úgy kezdjük minősíteni a jövőbeni lehetséges munkaköröket, hogy

a.) Fizikai- szakipari - nehéz- piszkos - gürizni kell - kevés pénz

b.) Szellemi - könnyű - tiszta - alig kell dolgozni - dől a lóvé.

Hááát ez nem egészen így működik.

1. Mindig az éppen jelenlévő igények, a kereslet adja meg a választ, hogy mivel érdemes foglalkozni. Ládát szegezzek-e, vagy 2 monitort bámuljak-e karosszékből napi 8 órában.

2. Mindenkinek tisztában kéne lennie a képességeivel, a habitusával, hogy ti. mely szakma/tevékenység az Ő számára a leginkább optimális, amit egyébként szívesen csinál.

3. Kétségtelen, hogy a gimi az önmagában szinte semmi (általános, polihisztor műveltség), de arra jó lehet, hogy van ideje (4-5év) kiforralni azt az affinitást, ami a leginkább fekszik neki. Az érdeklődési körének legmegfelelőbbet. Akinek a szülei bevállalják, hogy kb.24 éves korukig eltartják, az tegye.

De, nem mindenkinek szükséges 1-2 diplomával rendelkeznie ahhoz, hogy tisztességesen meg tudjon élni. Bár, manapság egyre nehezebb jól fizető (és tisztességes) helyet találni találni diploma és nyelvtudás nélkül.

Viszont nagy szükség van a szakemberekre is. Tessék csak körülnézni az álláshirdetések között.

Lesz pl. valakiből építőmunkás (diplomával a zsebében), mert kőből faragni nagyon szeret, stb.

Tehát nem minden a diploma. Dolgozni (kétkezi munkát) is kellene néha valakiknek. Különben ki fogja felépíteni a házat, amibe szeretne a diplomás beköltözni, ha mindenki csak diplomával szaladgál könnyű papíros-munkát keresve a sok-sok pénzt. Azokból már van rengeteg. Semmi munkáért milliókat leakasztani... persze. De ki fogja kitermelni a milliókat, ha nem Te? Ja persze ... a Másik... és lassan odajutunk, hogy mindenki a másikra vár, hogy majd Te dolgozz, én meg majd csak kaszálok! Sajna, ez ma a "menő" mentalitás: - kicsike munkával sok pénzt keresni! -

Pici (de inkább semmi) kockázat, pici munka (aláírom a szerződést!) és cserébe nagy lóvé. Hát ilyen csak a mesében van, no meg pici országunkban. Meg az is, hogy pici aláírásommal nincs felelősség. De Te írtad alá! Tehát van! De... én nem úgy gondoltam... s különben is Ő a hibás! Ő nem csinálta úgy, ahogy kellett volna... és a felelősség áttolva... azaz NINCS. De, könyörgöm... Te írtad alá, amit Ő elhibázott! Nem érzed magad felelősnek ezért? NEM!! Aztán nyomozás 6 évig... ítélet 10 év múlva: Nincs senki akire ráverhető lenne, senki sem hibázott! Kiderül: természeti jelenség... bocsánat katasztrófa okozta, hogy bedőlt, beszakadt, kifolyt, kiszakadt, beomlott, és a többi... És mindenki megnyugszik. Az adófizetők pénzéből majd újraépítik, nem probléma... kibírjuk!

Nos, csak azt akartam példázni, hogy 2 diplomával +két nyelvtudással is lehet 'nagyot' alkotni. De a kőműves mester is tud tényleg nagyot alkotni, amikor mesteri módon épít fel egy házat szar tervek alapján.

Kérdezem én, akkor melyik szintű szaktudás, szakma az, ami magasabb rendű?

Válasz: Teljesen egyforma, azaz mindegy. Ha becsületesen, tisztességesen csinálja az ember. Mert akkor sosem fog éjjelente forgolódni, felriadni álmából amiatt, hogy jajjj... csak nehogy jöjjön egy 3-nál erősebb földrengés... mert akkor biztos összedől... amit én hagytam jóvá, csakhogy végre már megvehessem az a régen áhított BMW-t ... mert azt én is megérdemlem(!), ha a barátom, a cég osztályvezetője is megszerezte magának. Ohhh....milyen szépen mutat azzal a kék szemű, szőke nővel az oldalán...

Sose mérjük a Másikhoz önmagunkat! Mindig csak saját magunkhoz.

Egyébként tényleg helytelenül van megfogalmazva a kérdés. Abból nekem erre futotta...

2017. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!