Klimatologia megeri?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11.-es es nem igazan tudom, hogy hova kellene tovabbtanulnom ugy, hogy kulfoldon is el tudjak vele esetleg helyezkedni. Mostanaban elgondolkoztam a klimatologian, annyi kerdesem lenne hogy milyen targyakbol lenne erdemes emelteznem, ezzel el tudnek e helyezkedni kulfoldon, ill. a fizetes nagyjabol mennyi?

2017. dec. 5. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Külföldön is meg itthon is akkor leszel sikeres, ha olyan egyetemet választasz ami érdekel, amiben tehetséges vagy és szereted csinálni.


Angol nyelven minden tudományos szakhoz magas szinten kell tudni, más nyelvre pedig nincs is szükség. Németországi vagy spanyol vagy svájci egyetemen is elég ha angolul tudsz, mert az a tudomány nyelve.


A klimatológia a földtudományokhoz tartozik, annak egy nagyon fontos területe a meteorológia részterületeként (ELTE).


Ha viszont a klímaváltozás jelenségköre és hatásai érdekelnek, akkor jobb ha ökológus szakirányú képzést választasz, ami a biológia része (ELTE, Debrecen, Szeged, Pécs).


A klímaváltozáshoz való alkalmazkodás és hatásainak mérséklése (adaptáció és mitigáció) társadalomtudományi kérdéseket is érint, így sokféle más diploma is szóba jöhet, pl. a CEU-n.

2017. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!