Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia! Mi a mol? Vagyis ezt...

Kémia! Mi a mol? Vagyis ezt valaki el tudná nekem magyarázni hogy mi is van?

Figyelt kérdés

Ez 7.-es anyag én 8.-os vagyok de valahol a legelején nagyon lemaradtam...

Nem értem a mol-lal való számolást meg az egészet

Valaki részletesen el tudná magyarázni hogy megy ez vagy valami hasznos oldalt mutatni?



2017. dec. 6. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen a mól darabszámot jelöl. Ugye a hivatalos definíció az, hogy egy mól annak a rendszernek az anyagmennyisége, ami annyi elemi egységet tartalmaz, ahány darab atom van 12 gramm szén 12-es izotópban. Magyarra lefordítva ez azt jelenti, hogy 12 gramm ilyen szén izotópban kerekítve 6x10^23 (hatszor tíz a huszonharmadikon) darab szén atom van, tehát bármiből 6x10^23 darab az egy mólt jelent. Például egy mól vízben 6x10^23 darab vízmolekula van. Egy mól elektron az 6x10^23 darab elektron. Egy mól fejeskáposzta az 6x10^23 darab fejeskáposzta. Az a lényeg, hogy mindig tudd, hogy mi az elemi egység. A víz hidrogén és oxigén atomokból van, amik vízmolekulákká állnak össze, és ez a vízmolekula az elemi egység, nem az atomok, mert hidrogén és oxigén atom sok mindenben van, önmagukban nem csak a vízre jellemző összetevők. De vízmolekulából csak a víz épül fel. Ha viszont mondjuk egy mól akármilyen fémről van szó, például ezüstről, ott már 6x10^23 darab ezüst atom van, mert a fém szerkezetét adó fémrácsban sok egyforma fématom rendeződik. Ez így mennyire érthető? :D
2017. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hogy korrekt legyek, fémnél nem egészen atomok, hanem atomtörzsek vannak, de ez a mól szempontjából tök mindegy. :D Csak ha esetleg szóba kerül dolgozatban vagy valahol, ne ebbe kössön bele a tanár. :P
2017. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2017. dec. 7. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!