Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE-re vagy egyéb gazdasági...

BGE-re vagy egyéb gazdasági egyetemre esélytelen bekerülni gazdasági érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Most realizáltam, hogy engem érdekel a gazdaság világa, viszont elszúrtam, mert faktnak nem azt választottam. Van esélyem gazd. érettségi nélkül is?

2017. dec. 10. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Nálunk legalább a fél évfolyam nem gazdasági szakközépből jött, a legtöbben matek-idegen nyelv, vagy matek-töri kombóval jutottak be. Nem szükséges gazdasági érettségit tenni.
2017. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Csak valahogy nálunk a csapból is ez folyik, hogy aki oda akar menni, annak mindenképp az a választottja.
2017. dec. 10. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Így van hülyeség, emelt matek kell és még valami mellé.
2017. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
A gazdasági érettségik gyengébbek, mint az erős gimnáziumiak.
2017. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha csak nyelvből emeltezem, a matek töri közép az ugy nem jó?
2017. dec. 10. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Ezeken a szakokon egy emeltet kérnek, de magasak a ponthatárok, bőven 400 felett ( talán 450-460 környéke, de nézd meg az idei ponthatárokat a felvin) úgyhogy egy emelt önmagában nem elég, hanem kell még nyelvvizsga/nyelvvizsgák vagy még egy emelt érettségi, hogy felvegyenek. A matekot pedig célszerű emelten tanulni, mert sokkal könnyebb lesz utána, de közép matekkal is meg lehet csinálni (nekem is van több ismerősöm).
2017. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6!

Nem kötelező emeltet csinálni, csak az elméleti közgazdaságtani képzéseken. A BGE-n viszont ilyen nincs, úgyhogy sanszosan a kérdező inkább az üzleti képzésekre gondolt. Nem kell két emelt, hogy valakit felvegyenek, a legtöbben minimum ponthatárral, vagy akörül jutnak be, önköltséges képzésre legalábbis. Az állami ösztöndíj központilag van meghatározva, azért ilyen magas. Illetve sokkal könnyebb sem lesz emelt matekkal. Szám szerint 2 darab matekos kurzusom volt, aminél segített, de viszonylag gyorsan (kb egy hónap után) eltűnt ez a fajta "előny". Hátrány nyilván nem származik belőle, de hogy "sokkal könnyebb" lenne... biztos, hogy nem.

2017. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

meg 1 emelt se kotelezo

5os kozep angol+ 5os kozep matek erettsegivel kezdtem iden gazdasagi szakon, meg csak nem is tanultam ilyesmit gimiben soha, es par vizsgam mar megvan, negyes-otos minden...

igaz, onkoltsegesen, de 460 pontom akkor se lett volna, ha meggebedek

nem kell ugy megijedni, meg a veszmadarakra hallgatni

nalunk itt az egyetemen pl van egy csomo lehetoseg gyengebb gimikbol is felzarkozni, plusz orak, ingyenes korrepetalasok, stb

nem para egyaltalan, nekem csak 1 targy van most, amitol kicsit tartok, teljesitheto eddig minden siman

2017. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!