Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gimnaziumban tanitott...

A gimnaziumban tanitott biologianak mennyi koze lesz az orvosi egyetemen tanultakhoz?

Figyelt kérdés
Szoval a gimnaziumi tananyag mennyire ad eros alapot?

2017. dec. 15. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
semennyire
2017. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
90%

Nem ad, tényleg. Én ugyan biológia szakos voltam, de az első, amit mondtak egyetemen, hogy felejtsük el, amit gimiben hallottunk! Még most is ugyanazt tanítják középsuliban, mint 5 éve, vagy 10 éve. Olyan elméleteket, amik már megdőltek. Meg hát nem lehet olyan részletesen tárgyalni mindent heti 2 biosz órán...

Elég sok élettani, anatómia témájú órám volt (neurobioszos szakirány), de 0% volt a gimis "tudás" hasznosítás, így az a tippem, hogy orvosin sem több ennél.

Ami nekem segítség volt gimiben, az a latin tanulás. Sokkal könnyebben tudtam megtanulni a dolgokat, mert az alapokat, írást és kiejtést ismertem 😊

2017. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk amekkora Föld világűrhöz viszonyított mérete - szóval nulla :D
2017. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem pedig ad egy alapot. Oké, hogy rengeteg az anyag, de ha valaki alap dolgokat sem tud akkor jóval nehezebb dolga lesz. Ez kb olyan mintha lenne két puzzled ugyan abból a képből. A gimis anyag áll 20db-ból, az egyetemi pedig 1000ből. Sokkal részletesebben tanulsz meg mindent de már egy kis alapismerettel rendelkezel. Alapvetően a gimis tudásoddal nem mész semmire de nélküle nagy bajban lennél.
2017. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Kb annyi köze mint a szorzótáblának az integrálszámításhoz. A gimis biológia szinte semmilyen alapot nem fog adni, mert az anatómiát sokkal mélyebben tanulod az orvosin mint a gimiben.
2017. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Tesom altal hallottak alapjan csak megerositeni tudom az elozo hozzaszolokat. Semmit nem ad, megis szukseg van ra. Ha nem megy a biosz emelt, akkor ideje masik szak utan nezni. Hiaba megy a kukaba az egesz, megis nelkulozhetetlen.
2017. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat!
2017. dec. 16. 17:18
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Khm, minek koszonhetem ezt a lepontozast? Tesom fogorvosnak tanul, en magam pedig biologia szakra jartam, tudom mit beszelek. A gimis biosz tele van reg megcafolt tevhitekkel, pl hogy a nyelv kulonbozo teruletein kulonbozo izeket erzunk. Persze h kell a biosz az orvosihoz, tori-magyar fakultacioval egy _kicsi_ hatranybol indulnal egy emelt bioszoshoz kepest. De ez szerintem evidens. A kerdes inkabb arra iranyul, hogy az elindulason kivul mennyi a hasznosithato tartalma, mennyire lehet abbol megelni. Hogy szo szerint idezzem: mennyi koze lesz hozza? Es erre az a valasz, hogy nem sok.
2017. dec. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!