Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora baj ha valaki nem...

Mekkora baj ha valaki nem beszél angolul?

Figyelt kérdés

A világhálón párszor már elég sértőn a tudtomra adták,hogy : Ember 2017-et írunk,angol nyelv ! , meg hasonlók.


Mekkora hátrány és baj,hogy nem beszélek angolul.

egyszerűen nem tudom, hogy kell nyelvet tanulni.(mondjuk alapvetően azt sem,hogy kell tanulni).

Mindenhol az olvasni meg hallani, hogy az angol egy egyszerű,könnyen tanulható nyelv.

Nekem nem tűnik annak.

Vidéken élek és elég sok ember van itt 25 felett aki nem tud angolul.


Tényleg akkor lemaradásban van aki nem beszéli az angolt, hogy meg kell érte szólni?


Hogy tudnék úgy megtanulni egy idegen nyelvet ha a magyar nyelvtan sem értem !



2017. dec. 18. 11:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Könnyű annak aki már kisiskolásként elkezdni és belenő az angol nyelvbe.

Na de felnőttként...

2017. dec. 18. 11:31
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ. Nyílván ha egy kisvárosban vagy műkörmös/fodrász/asztalos/gázvezetékszerelő stbstb, akkor semennyire nem hátrány. Viszont diplomásként és magasabb ambíciókkal (közép-felsővezető,külföld) 0 esélyed van angol nélkül, főleg multiknál.
2017. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Gond. Tanulj meg tanulni!


Javaslom az öt év öt nyelv blogot, dont panic angolt es társait. Menj utána és tanulj!


Kifogása mindenkinek van. Ettől még le vagy maradva. Tegyél ellene!

2017. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

-A magyarok többsége nem beszél angolul.


>egyszerűen nem tudom, hogy kell nyelvet tanulni.

-Nem úgy, ahogy a magyarok szoktak :) Egy jó tipp: beszeljangolul.com


>Mindenhol az olvasni meg hallani, hogy az angol egy egyszerű,könnyen tanulható nyelv. Nekem nem tűnik annak.

-Én még az a generáció vagyok, aki oroszt tanult (meg németet) Egyiket se beszélem. Az angolt még a legjobban, bár azt is középfok alatti szinten. Szóval szerintem könnyebb, mint a többi nyelv (vagy több hozzá a jó tanár/tananyag), de bármilyen nyelvet tanulni időigényes.


>Tényleg akkor lemaradásban van aki nem beszéli az angolt, hogy meg kell érte szólni?

Nem tudom, a "megszólás" segít-e bárkin is, de nyilván hátrány. Már a magyarok is angolul írnak :) Múltkor futottam bele ebbe a cikkbe, aztán menet közben jöttem rá, hogy egy (erdélyi) magyar írta:

[link]

2017. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon nagy. Egy kis országban élsz, mainek a nyelvét sehol máshol nem beszélik, ezért mondhatni kötelező tudnod legalább egy népszerű idegen nyelvet, de inkább kettőt, különben a világod határa megegyezik az országhatérval, és a világ ettől sokkal nagyobb!

Jobb helyeken ma már természetesnek veszik, hogy tudsz angolul, de lassan rosszabbakon is.

2017. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem mondanám,hogy bármelyikőtök is megnyugtatott volna. Sőt !


Köszönöm a linkeket !

Az baj,hogy időigényes.

Tényleg be vagyok zárva az országba.


Hogyan kell megtanulni tanulni? Kapok valamit erről is?


Az az igazság,hogy miután buta vagyok viszolygok a tanulástól,meg az iskolától.Ott a kudarcért kell megdolgozni.

2017. dec. 18. 12:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Rengeteg olyan tudásanyag van, ami csak angolul elérhető, én pl. rendszeresen ezt tapasztalom, akár interneten keresek, akár egy könyvet szeretnék.


Nyelvet a kisbabák is tanulnak, ha nem érted a nyelvtant, tanulj úgy, mint a kisbabák: beszéddel. Keress egy jó tanárt, aki elindít az utadon. Egyelőre nem kell feltétlenül tudnod, mit miért mondasz, alap társalgási szituációkat kell egész mondatokban megtanulni.

2017. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Hány éves vagy? Milyen iskolai végzettséged van?
2017. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az baj,hogy időigényes:DD - hát, az, nem fog a tudás az öledbe hullani.

Szerintem attól függetlenül, hogy mit csinálsz és hol élsz, naponta körülvesz az angol nyelv - már csak az interneten is.

A korod önmagában nem hátrány.


Használhatsz linkeket és internetet a tanulásra.

Én elővennék egy teljesen kezdő könyvet, olyat, amiből egyedül is lehet tanulni (a kiválasztásához akár kérj segítséget) és láss neki!

Hetente min. 4 alkalommal (egy alkalom nem kell, hogy hosszú legyen, de minél gyakrabban foglalkozz vele!

Ha elakadsz valahol, a konkrét kérdéssel fordulj valakihez segítségért - akár egy ismerőshöz, akár kérdezz itt, stb.

Min. kéthetente iktass be egy ismétlést!

Már a legelejétől hallgass zenét, a youtube-on pl. egy csomó videó van, ahol le van írva a szöveg, jobban elkapod a szavakat és a rímek segítenek memorizálni a szókapcsolatokat (de nyelvtanilag nem mindig helyesek, szóval ez a szókincs megalapozására jó módszer)

Ha már kicsivel többet tudsz, olvass, akár a neten, itt a szótárazás is gyorsan megy (de nem kell minden szónál leragadni, a lényeg, hogy kezd kapizsgálni, miről szól a szöveg és legyen sikerélményed!

2017. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bármilyen nyelv ismeretevel kinyilik a világ. Tanulni sokféleképpen lehet pl. biztos van kedvenc sorozatod, nagy valószínűséggel amerikai film, nnyi a dolgod, hogy a neten rákeresel letöltöd az angol verziót es leszeded hozzá a feliratot, vagy felmész egy online videómegosztóra és elkezdesz filmezni. Egy idő után a magyar feliratot angolra cseréled majd felirat se kell. Ha mást is akarsz tanulni akkor pl. ott a duolingo, regisztrálsz és ott egs csomó angol óra. Vagy beirod google-be, hogy angol tanulás tippek és biztos lesz egy csomó ötlet. Sajnos a mai világban tényleg nagy hátrány, ha nem tudsz ny3lveken beszélni. Most már nagyon sokszor azt hallom, hogy az angol az alap és még kell hozzá pár nyelv és az ugy értékes kombináció. Edesapám 20 év kihagyás után ült vissza tanulni és megcsinálta, szóval a korod ne legyen kifogás, tanulni bármikor lehet, csak akarat kell hozzá. Vannak államilag támogatott nyelvórák is nézz utána, mert igy azt hiszem 5000-ért kb. egy 100000 nyelvtanfolyamon vehetsz részt. A feltetele, hogy ne legyen tanulói vagy hallgatói jogviszonyod.
2017. dec. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!