Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hova mennétek továbbtanulni...

Ti hova mennétek továbbtanulni, gimibe vagy szakmunkás iskolába?

Figyelt kérdés
2017. dec. 20. 07:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha tovább akarsz tanulni, akkor gimibe, ha nem, akkor szakgimibe, szakmunkásba nem mennék.
2017. dec. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

Szakmunkásba akkor menj ha például külföldre akarsz menni minél előbb és egy jó szakma kell hozzá. Vagy ha vállalkozó akarsz lenni. Például villanyszerelő vállalkozó, mezőgazdasági vállalkozó. (Mészáros úrnak is szakmunkásképzője van, vagy Stadlernak az sem hanem juhász volt. :))

De ha jól bírod az alkalmazotti viszonyt és itthon akarsz maradni, akkor célszerű minél jobb állásokra hajtani. Ahhoz meg jól jön a gimi, ráadásul 4 évig lesz időd eldönteni hogyan tovább. Diplomát is szerezhetsz utána. Vagy mondhatod azt is hogy elég volt a tanulásból és elhelyezkedsz például valami irodába.

Ha úgy érzed jól jönne az a négy év gondolkodási idő, akkor ne mondj le hamar a diákévekről és menj gimibe.

Nekem diplomám van, majd rájöttem hogy diplomával sem bírom az alkalmazotti viszonyt. Ezért diploma után iskolapadon kívül, önszorgalomból szereztem meg azokat az ismereteket ami a sikeres vállalkozáshoz kellett. Persze folyton éreztem azt hogy úristen, tudok integrálni meg deriválni, mégis csak egy számtan tudás kellett a sikerhez, amivel a pénzt meg tudom számolni és olyanba fektetni ami pénzt hoz. Bár jeles tanuló voltam, ennek ellenére mérges vagyok az iskolákra mert egyoldalúan alkalmazottképző intézmények voltak. Hiányoltam belőlük azoknak az ismereteknek az átadását ami az egyén boldogulásához, sikeréhez kell. Sőt, számos esetben szándékosságnak éreztem azt hogy nem nyújtanak sikerhez szükséges ismereteket. Például voltam olyan angol tanfolyamon, ahol tiltott tudás volt az angol nyelv, hátha a végzett hallgató angol tudással jó állást kap idehaza vagy netán külföldön.

2017. dec. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Szakmunkásba biztos nem mennék.
2017. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet a #2 válaszolóval. Teljesen szakmafüggő, hogy ha az ember vállalkozó akar lenni, akkor kell-e diploma vagy nem. Nyilván ha egy asztalos műhelyt akar alapítani és irányítani, ahhoz tényleg felesleges. De ha teszem azt egy szoftverfejlesztő cég vagy egy könyvelő iroda élére akar állni, akkor ahhoz kell a diploma - vagy legalább az, hogy elkezd, rengeteg lehetőséget fogsz kihagyni nélküle (ösztöndíjak, tanfolyamok, különböző programok, erasmus stb).
2017. dec. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
4-nek van igaza, még annyival egészíteném ki, hogy egy gimnáziumi érettségi még annyit sem ér, mint egy szakközepes.
2017. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2017. dec. 20. 09:56
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Gimnáziumba, onnan még bármerre mehetsz. Szakgimiből/szakmunkásból/szakközépből kb ellehetetleníted magad a továbbtanulástól és nyelvtudástól.
2017. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
#7 Ne túlozzunk :) Én is szakközépbe végeztem, mint ahogyan a 3 bátyám is. Mind továbbtanultunk, most fogok végezni MSc-n. Az osztályból (és az évfolyamról) is elég sokan tanultunk tovább (gyógyszerészetire, mérnöki képzésekre, gazdasági területekre stb). Abban egyetértek, hogy a nyelvtanulás terén egy szakközép eléggé alul tud maradni, de ez sem behozhatatlan, én is egyetem alatt tanultam meg angolul, amit napi szinten használok is a munkám során.
2017. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
8-as: elvileg igazad van, de 7-esnek is igaza van, a középiskolai rendszer legutóbbi átalakítása óta (1-2 éve?) tényleg nem ideális választás a szakgimi annak, aki később esetleg váltani akar. Ti még szerencsések voltatok, régen sokszor a szakközép jobb is volt, mint egy "sima" érettségi", de amióta ti végeztetek, a közismereti tárgyak nagy részét szinte lenullázták. Ráadásul mindenki elégedetlen a szakgimikkel, gond van a szakmai érettségivel, ki tudja, mi lesz ezzel a rendszerrel 2-3 év múlva...
2017. dec. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha fiú vagy a szakmunkással sokkal többre jutsz. Akkora hiány van a jó szakemberekből még itt Mo-on is, hogy aranyat fogsz érni és rengeteget tudsz keresni.

Ha lány vagy ez sajnos nem opció. Akkor gimi és feküdj rá a nyelvekre.

2017. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!