Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építészmérnök felvételi...

Építészmérnök felvételi követelmények?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok, és most jöttem rá, hogy lehet, hogy építészmérnökire mennék. Igen, tudom, marha nehéz, millió véleményt olvastam az oldalon is.

A helyzet viszont az, hogy nem igazán tudom a követelményeket. Pontosabban, nem látom át tisztán.

Ugyanis, nyilván kell majd egy rajzalkalmassági/rajzfelvételi(vagy plusz?), illetve matekot és fizikát vinnék tovább, amiből elvileg emeltnek kell, hogy legyen.

Azonban mintha olvastam volna valahol, hogy a nem osztatlan képzésnél, (tehát ha bsc-re megyek) csupán a kér tantárgy elvárt, és nem szükséges az emelt szint.

Ez igaz lehet? Vagy egyetemtől függ? Mi a helyzet a BME-vel? És a PTE?

Egyszerűen kiakadok, hogy nem találok semmi rendes hivatalos infót, meg még az a szar pontszámodé kalkulátor se ad ki mist lehetőségeket, és ezáltal az infókat, követelményeket egy egy szakra.

Fél év alatt fel lehet készülni fizika érettségire? És emeletre? Esetleg másfél év alatt?


Köszi a segítséget!



2017. dec. 20. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Építész ismerőseim nagy része matek+ fizika/infó kombóval felvételizett. Egyetemeken csinálni kell rajzalkalmassági vizsgát is. (Érettségizni nem kell ebből). Ha ez megvan akkor biztos, hogy felvesznek mivel elég kevés pont kell a felvételihez mivel egyre kevesebb a jelentkező a remek szakmai kilátások miatt.
2017. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na igen, de akik ezekből felvételiztek, azok sima közepet írtak mind kettőből, vagy volt egyik, vagy mind kettő emelt volt nekik?

Hova járnak ezek az ismerősök?


A fenti, további kérdésekre még várom a választ, akér másoktól is! :)

2017. dec. 20. 22:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, a BSc és az osztatlan szak felvételi követelményei különböznek.

Ilyen szempontból az osztatlan megengedőbb:

rajz alkalmassági (Alk) és

kettőt kell választani: építészeti és építési alapismeretek v. építőipar ismeretek v. fizika v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


Sima BSc pedig:

rajz alkalmassági (Alk) és

matematika és

építészeti és építési alapismeretek v. építőipar ismeretek v. fizika (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


Tehát osztatlanra akár magyar+törivel is be lehet kerülni, míg BScre kb csak matek+fizikával.


[link]

2017. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!