Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angol érettségihez...

Emelt angol érettségihez milyen felkészítő könyvet ajánlanátok, illetve az egyes témakörökhöz tartozó szókincset honnan "gyűjthetném be"?

Figyelt kérdés
Tudtok külön nyelvhelyességi, külön szókincses könyveket, oldalakat?

2017. dec. 21. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszédhez ajánlom az Angol szóbeli gyakorlatok című könyvet (OFI). Minden máshoz az előző érettségi vizsgákat.
2017. dec. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nos, utánanéztem, és ez középszintű könyv. Sajnos nem lenne elég egy 90% fölötti emelthez.

De azért köszönöm!

2017. dec. 21. 17:01
 3/6 health visitor ***** válasza:
1000 questions 1000 answers - felsőfokhoz is van, talán ncore-on megtalálod, de át is tudom küldeni.
2017. dec. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 Igen, elvileg. Nekem egy angoltanár azt mondta, jó az az emelthez is. Ha folyékonyan beszélsz, nem vétesz nagy hibákat, és nem tőmondatokat mondasz, akkor meg fogod kapni a max. közeli pontszámot. De ha brutál szókincset akarsz, akkor igen, 1000 kérdés, 1000 válasz. Csak a szókincsét kicsit frissíteni kellene.
2017. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én megcsináltam az összes eddigi feladatsort, és kiszótáraztam.
2017. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, a könyvet megtaláltam pdf-ben! Szeretném a szóbelit kimaxolni, de mivel nem bírom a stresszes szituációkat, így biztos nyelvbotlásokkal teli feleletet adok....de a szókincsemmel alapjáraton sem vagyok megelégedve, úgyhogy szívből remélem ez a könyv segíteni fog.

A hallásértésemet hogyan fejleszthetném a legjobban? Az a baj, hogy nem nézek semmilyen sorozatot, se filmeket, de rá kéne vennem magam valami tűrhetőre..

2017. dec. 22. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!