Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik olyankor egyetemen...

Mi történik olyankor egyetemen, amikor egy félévre csak 1 tantárgyad marad?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nézegettem a tantárgyaimat, és a ráépülőket, és feltűnt, hogyha véletlen nem sikerülne a Matek 1-em (főként a szóbeli tételek miatt húzós, a számolással nincsen bajom), akkor is megtudnám csinálni 7 félév alatt az egyetemet.


Viszont, ha a matek 2 a jövő tanévbe (2018-19) nem sikerülne, akkor a 8-9. félévemre csak egy darab tárgy maradna.


Ilyenkor történik valami? Ugye, ha 2 félév alatt nem sikerül a 36 kreditet összeszedni, akkor átsorolnak, de itt egyértelmű, hogy nem sikerülhetne, hiszen 1-1 tantárgyam lenne félévenként.



2017. dec. 21. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Ezt szokták mérlegelni és nem szokott belőle probléma lenni.

Ha mégis, akkor önköltségesen kérhetsz kedvezményes tandíjat, mivel csak 1 órád van. Ez csak töredéke az eredeti tandíjnak.

2017. dec. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ohh, értem, köszönöm. :D
2017. dec. 22. 00:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ezt úgy szoktak megoldani, hogy passziváltatnak vagy, ha nagyon muszáj, akkor felvesznek kamu tárgyakat, ami lehet, hogy benne van plusz tíz százalékban. Sőt van néhány egyetem, ahol lehet olyat, hogy nem tandíjat fizetsz az adott félévben, hanem kreditenként x összeget térítesz, ami így is kevesebb, erről TO-n kell érdeklődni.
2017. dec. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!