Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani pro és...

Tudnátok mondani pro és kontrákat a levelező képzéssel kapcsolatban? Kiknek ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2017. dec. 23. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Jártam nappalin és levelezőn is egyetemre. Soha nem járnék nappalira többé. Teljesen felesleges. Iszonyú sok idő elment vele, és egyáltalán nem jelentett többlet tudást az ottlét. Ha engem kérdeznek én mindig azt javaslom, hogy levelező képzés és szakirányú munkahely, ahol az ember tényleges gyakorlatot szerez. Akár lentről kezdve és csak figyelve is. Ennek van a legtöbb értelme. Attól, hogy 5 napot ülsz a padban és nem 1-2-t, nem leszel okosabb. Tanulni az anyag 90%-át úgy is otthon tanulod és a munkahelyeden.
2017. dec. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Amit az első ír van benne valami. Mérnöki szakra járok nappalira raadasul a BME-re, szoval még nem is valami büfészak, de az órák olyan szinten nem érnek semmit hogy sokkal jobb eredmenyeket érek el ugy hogyha be se járok max 1-2 labor vagy olyan gyakorlatra amin van katalógus mintha nem lognám el és becsuletes jokisdiakkent reggel 8-4 ig benn ucsorognek. Első evben bejártam mindenre és otthon már alig volt erőm tanulni rá max atneztem abban a hitben hogy "dehát én minden eloadason ott voltam biztos menni fog". Na hát olyan is lett az első évem...
2017. dec. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Jó szar
2017. dec. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A jó édes ***** válasza:
37%

Hát a világ nagy cégvezetői mégsem a levelező képzésen részt vevők közül kerülnek ki. Szerintem alapképzést nagy butaság levelezőn végezni - a felvételizők többsége, aki gimnáziumból jön semmiféle szakmai kapoccsal nem rendelkezik a tudományterületét illetően. Ezen a szinten bizony nem csak az a cél, hogy megszerezd a kötelező krediteket, hanem hogy egy tudományos inkubátorként szolgáljon a felsőoktatási intézmény. Teheti ezt pusztán azzal, hogy összehoz heti 4-5 nap a szaktársakkal és oktatókkal, akikkel azonos az érdeklődésetek vagy akár aktívan is részt vesz egyetemi csoportok szervezésében. Egy levelezős hallgatónak soha nem lesz esélye részt venni Formula Student csapatok munkájában, általában Erasmusból és hasonló tevékenységekből is kimaradnak és a szakdolgozatot is inkább csak összecsapják, órák után meg rohannak haza. Egy szóval nem rakják bele azt a súlyú munkát, amit a nappalis hallgatók, csak a kellő minimálisat.

Mikor valaki már kikerült a munka világába és szüksége van egy újabb végzettségre, akkor persze lehet értelme a dolognak, de ha valaki már érettségi után feltétlen a munkával akarja kombinálni a tanulmányait, inkább válasszon egy duális képzést.

2017. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TamásTóth ***** válasza:
100%
Szeirntem a legjobb párosítás a nappali alap és levelező mester, így mester alatt már tudsz dolgozni ahogy többen is írták. Az alap nappali pedig nem felktétlenül a "plusz" tudásért hasznos , mert ahogy azt többen említették minimális, hanem a kapcsolatépítés miatt hasznos.
2017. dec. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 24. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
100+ fős évfolyamon ahol a harmada ha tanul értelmes kapcsolatépítés? Ezzel nyugtatod magad, hogy nem pocsékoltad el az időt? Elárulom: de azt tetted. Munkahelyen lehet kapcsolatot építeni, nem az előadóteremben, meg szünetben a folyosón.
2017. dec. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!