Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki CNC gépkezel...

Van itt olyan aki CNC gépkezelő végzettség gel nem helyezkedett el és teljesen mást dolgozik vagy tanul?

Figyelt kérdés

Van gépiforgácsoló végzettségem, cnc ráépüléssel.

Mind a kettőt kellően megutáltam, hogy semmi kedvem ne legyen benne dolgozni.

Érdemes lenne valami más irányba elindulni, vagy hülyeség?

Van aki hasonló cipőben jár?



2017. dec. 24. 00:17
 1/5 anonim válasza:

Gépgyártástechnológiai technikusi végzettségem van + CNC gépkezelőnek most tanulok,de teljesen elment a kedvem az egésztől (éljen a duális képzés).

Valószínű,hogy más irányban fogok tanulni (ha lesz még hozzá kedvem).


Szerintem tedd le az érettségit(igaz,hogy szinte semmit sem ér) és hogyha van még hozzá kedved akkor tanulj ki olyan szakmát ami érdekel.

Egyébként 2-3 évet lehúzol valahol CNC gépkelezőként,tanulsz egy nyelvet és nyugodt szívvel kimehetsz külföldre is dolgozni.

2017. dec. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted és van lehetőséged más irányba elindulni, akkor indulj el más irányba. Ha utálod nem feltétlenül kell erőltetned.
2017. dec. 24. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én épp az utált szakmámba akarok visszatérni :))) Mert mióta nem sikerült befejeznem és elkezdtem mást tanulni ráeszméltem, hogy egy kicsit megerőltettem volna magam, akkor lehet sikerült volna végig csinálni, így hát még 2 hónapot le kell húznom az építőiparban, hogy meg legyen a papírom róla, aztán tavasztól megyek vissza az előző szakmámhoz, mert beláttam, hogy amit most tanulok szép és jó meg hiányszakma stb stb, de francnak se van kedve a retkes szerszámokat mosogatni állandóan, meg amikor mondogatják neked ezt vidd ki azt csináld, stb... beleőrülök már néha, de elvégre én voltam úgy oda érte, hogy hiányszakmát jobb lesz tanulni, mellesleg a sok alkoholista alja emberrel sem akarok dolgozni, inkább megyek vissza az értelmiséghez az IT világba.
2017. dec. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó te most informatikába mész vissza?

Meg jelenleg mit tanulsz? Mert a cnc nél is rétes sok szerszám, és az epítőiparban is

2017. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem ahogyan te . Tehát ez a két szakma megvolt nekem is aztán egy 2 éves érettségi. Utána kezdtem el dolgozni de csalódtam a szakmámban szóval és nem dolgoztam benne sokat max 4 hónapot és közben igazából sok munkahelyem volt az Operátori állástól a mekin keresztül sok minden de tudtam , hogy lehetnék több meg érdekelt ez a műszaki vonal is meg nem volt olyan rossz az érettségim kivéve a matek ami mondjuk műszaki téren eléggé fontos. Szóval érettségi után 2 évvel újra mentem matekra és sikerült jó eredményt elérnem és felvettek a Pannon Egyetemre ahol sikeresen le is diplomáztam és végül visszatértem egy fémipari céghez , mint minőségbiztosítási mérnök ahol jól jött a cnc-s tapasztalat. Tehát ha nem érzed benne jól magad tanulj mást
2017. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!