Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakkal tudnék legjobba...

Melyik szakkal tudnék legjobban keresni?

Figyelt kérdés
Pszichológia, kereskedelem és marketing, turizmus és vendéglátás, anglisztika. ezeken gondolkozom, de mondhattok új ötleteket is. Főképp humán beállítottságú vagyok, azon belül is a nyelvek (angol, francia) az erősségeim.

2017. dec. 24. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Nyelvekre gyúrj! Az erős angol + erős francia jó párosítás még akkor is, ha nincs semmilyen szakképesítésed. Ha ezek mellett még értesz is valamihez legalább OKJ szinten, akkor könnyen találhatsz jó állást.
2017. dec. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Munkát keresni mindegyikkel jól lehet, mert elhelyezkedni nem fogsz tudni. Más, esetleg nem büfészak nem játszik? Ha már mennek a nyelvek, válassz különlegesebb nyelvszakot. Angolul már majdnem mindenki beszél.
2017. dec. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológia és a turizmus nagyon tucatszak már, elég nehéz elhelyezkedni velük. Kermar esetén kell 2-3 nyelv is pluszban, úgy viszonylag jól lehet vele keresni, főleg ha kereskedelemben helyezkedsz el vele. Anglisztikáról sokat nem tudok, csak amiket itt-ott olvastam (pl hogy mester nem árt hozzá), de innen nincsenek ismerőseim úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni.
2017. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, kermark is ugyan olyan tucat
2017. dec. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Sokan végzik el, de kermarral még jól el lehet helyezkedni. Én is ezt végeztem, nincs gondom az elhelyezkedéssel, a szaktársaim többsége is viszonylag hamar talált munkát szakmán belül. Fizetés is egész jó pályakezdő létemre is (másfél éve diplomáztam). Annyi hogy marketinges állást nehéz vele kifogni, de nyelvtudással kereskedelemben nem nehéz állást találni.
2017. dec. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%

"mondhattok"


Magyar szak? :)

2017. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk olyannal ami érdekel és el tudod képzelni benne az életed? Hiába tanulsz meg valamit, ha nem szereted csinálni, sose jutsz előre benne...
2017. dec. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy az összes "tucat"... :( de úgy igazán csak ezek érdekelnek. A nyelvekkel nem lesz probléma, valószínűleg már most meg tudnék csinálni franciából és angolból is egy-egy felsőfokú nyelvvizsgát. A franciával tovább szeretnék foglalkozni, pont azért, mert az azért nem egy angol, hogy mindenki beszélje... mivel minor szakként felvehetem majd bármilyen alapszak mellé, így az adott :) Gazdasági szakfordító lehetek vele, ami szerintem elég hasznos. Igazából tíz éve pszichológus szeretnék lenni, de kicsit elrémisztett a tudat, hogy akkor miből élnék meg. Olyan nő meg nem akarok lenni, akit a férje tart el.

Még egy utolsó megjegyzés: nem értem mi baja volt az egyik válaszolónak a "mondhattok"-kal, mert ez tökéletesen van így leírva. :D

A többieknek pedig köszönöm a gyors és értelmes válaszokat, ment a zöld kéz!

2017. dec. 25. 07:55
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen "simán le tudnék nyelvvizsgázni, ha akarnék"-ból szokott lenni az oltári pofáraesés...

Ha szakfordító akarsz lenni, akkor gondolkozz abban, de akkor meg mielőbb arra kellene fókuszálni, azért a francia nyelvű piac nem olyan egetrengető nálunk (tény, hogy számottevő) messze az angol, német dominál.

Egyébként ha pszichológus akarsz lenni, hajrá, orvoshiány van midnen téren, pár év gyakorlat az állami szférában, aztán nyitsz egy magánprakszist.

2017. dec. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági szaknál nincs minor, nem tudod bármelyik alapszak mellett felvenni. Bölcsész szakok esetén van minor, GTKn nincs.
2017. dec. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!