Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Apám orvosnsk szán, de nem...

Apám orvosnsk szán, de nem tudom hogy lesz-e belöle valami?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok, tavaly kezdte el eröltetni apám ezt az orvosos dolgot, aztán egy idö után beleegyeztem mert akármennyire mondtam hogy nem érdekel a téma, azt mondta hogy ez lesz nekem a legjobb. Most itt vagyok gimnázium elött és úgy érzem ha akarnám se lenne megvalósítható mert bioszból átlagos erös 4-es vagyok, kémiából gyenge 4-es, fizikából szintúgy pedig ezek a legjelentösebb tanárgyak. Na meg a matek, amiböl felvételit fogok írni, az se a legjobb. Kicsit félek a jövötöl hogy mi lesz velem ha nem jön össze az orvosi mivel apám csak eü-i középiskolákat fog megjelölni (marha jó mit ne mondjak) és még mondani se tudok neki semmit hogy hova máshova szeretnél továbbtanulni mert nincs is más ötletem hogy miben lennék jó, átlagos vagyok, nincs olyan dolog amiben kifejezetten jó lennék, talán ezért is bólintottam rá végül erre az eü.-re. Ti mit tanácsoltok?
2017. dec. 31. 15:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*orvosnak, elütöttem véletlen
2017. dec. 31. 15:14
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Apukád járt már eü-s iskola közelében akár? A legszínvonaltalanabbak, leggyengébbek közé tartoznak, jó pár még felvételit sem kér és 3,00-3,5 körüli átlaggal már felvesznek. A diákok meg többségben lerobbant, lezüllött, agyonpiercingezett és tetovált full buta "emósok" és társaik. Aki egy kicsit is jobb képességű, az még rendszerint az első évben otthagyja az ilyen sulikat, mivel egyszerűen gyűjtőhelyek, olyanok mennek oda nagyrészt, akiket nem vettek fel máshova. Aki meg valóban tanulni akar, az hatalmasat csalódik.

Téged meg főleg kár lenne bedugni egy ilyen ótvar helyre, a jegyeid alapján egyáltalán nem vagy buta. Lehet, hogy nem vagy olyan tehetséges, hogy orvos legyél, de ezért még nem kell apukádnak leírnia téged. Arról nem is beszélve, hogy abból soha nem lesz jó orvos, aki saját maga nem érez valódi elhivatottságot.

Üdv

Egy volt eü-sulis

2017. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Menj gimibe, ha apád nagyon akarja, akkor természettudományi tagozatra, bár én inkább nyelvtagozatot ajánlanék. Én is nyelvtagozatra jártam, többen is mentünk onnan orvosira / mérnökire stb., tehát totál nem humán irányokba, mégis simán felvettek minket, nem volt hátrány, viszont jól beszélünk min. egy, de inkább két nyelvet.

(Négy év alatt rájöhetsz, hogy mi érdekel - ha az orvosi nem, akkor ne azt válaszd, de 4 év hosszú idő, még 10-szer meggondolhatod magad oda meg vissza.)

És ne legyél kishitű!

2017. dec. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Győzd mag az apádat, hogy ha orvosnak szán, akkor ne szakgimnáziumba írasson, hanem gimnáziumba, a szakgimnáziumban ugyanis nem az egyetemre készítenek fel, hanem az ápolói, asszisztensi pályára, de még arra sem. Az orvosira emelt szintű biológia és fizika/kémia érettségi szükséges, arra egy szakképző iskola nem készít fel. Aztán hogy ténylegesen mi leszel, azt majd 4 év múlva eldöntöd, de te dönts, ne ő helyetted.
2017. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. dec. 31. 18:14
 6/14 A kérdező kommentje:
A Raoul Wallenberg (Budapest) sulit nézte ki apám, az is ilyen gyüjtö szerü?
2017. dec. 31. 18:16
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Első körben mondd meg neki, hogy gimnáziumba rakjon, ha orvost akar belőled, másrészt pedig mérlegelje, hogy mit kell egy orvosnak csinálnia. Egyrészt, nem az ő dolga, hogy eldöntse, hogy mi lesz belőled, másrészt, ez a kérdés nem tizennégy, hanem tizennyolc éves korod környékére lesz olyan, hogy értelmes döntést lehessen hozni az érdekében. Harmadrészt, ezt a döntést saját magadnak kell meghoznod.


Apukád biztosan csak jót akar neked, de éppen pont a te érdekeid ellen cselekszik, és jócskán meghaladja a hatáskörét. Magyarázd el neki, hogy akkor leszel sikeres ember, ha azt csinálhatod, amiben igazán jó vagy/amit igazán szeretsz. Lehetséges, hogy meg fog jönni a kedved az orvosihoz, de akkor meg semmit sem fogsz veszíteni azzal, hogy korábban másik irányba orientálódtál. Én már csak tudom, tizenegyedikes koromig eszembe se jutott a biosz vagy a kémia.


Egyébként mondd azt neki, hogy mérnök akarsz lenni, azzal kb minden természettudományos tárgyi érdeklődésnek utánamehetsz, ha pedig inkább a humán tárgyak érdekelnek, mondd azt, hogy jogász leszel. Nem kell igaznak lennie, de ha apádnak ez kell a boldogsághoz, akkor miért ne. :D


Üdv, egy orvostanhallgató

2017. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon húzta most az agyam... mondtam neki hogy jelölje meg a József Attila biosz szakos tagozatot de nem mert ö látott egy képet a Raoul honlapján hogy bevan rendezve egy terem babákkal meg minden sz.rral meg mondja hogy ott kizárólag eü-i dolgokat tanítanak. Te jézus hogy mennyire r.tardált, nem abból áll a Raoulba se az egésznap hogy az azokon a babákon tesztelnek a diákok... Nem mellesleg az Attila az gimnázium a Raoul meg egy szakközép............... Fu de felidegelt így estére ez az ember. Ja és a Raoulba napi 1,5 órát kéne utazgatnom átszállással, a Józsebe meg ott lennék 30 perc alatt és ott még jobban is tanítnak gondolom meg ott is emelt szintü a biosz tehát nem értem mit akadékoskodik ez a b.rom. -_- MIT CSINÁLJAK HOGY ÉSZRE VEGYE MAGÁT HOGY HA ORVOST AKAR BELÖLEM NE EGY LEGALJA ISKOLÁBA TEGYEN?
2017. dec. 31. 18:49
 9/14 A kérdező kommentje:
*felhúzta
2017. dec. 31. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, ezt mondd el neki! De normálisan, ne idegesen. Szakgimnáziumból (most így hívják) nem kerülsz be az orvosira, gimnáziumból igen. Anyukád nem él veletek?
2017. dec. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!