Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egész szünetben semmit nem...

Egész szünetben semmit nem tanultam, holnap tz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az egész tavalyi évem egy káosz volt, ami meglátszott a tavalyi második félévi, és az idei első félévi jegyeimen. Az előző félév még oké volt, mert az nem számított sehová, tehát a kettes tökéletesen elég volt.


Most lettem kilencedikes. Nem elég az új környezet, mikor alapból is utálok közösségbe menni, még s gimiben is rámszálltak, ami miatt sulit kellett váltanom. Tehát megint új környezet. Közben folyamatosan voltak itthon is problémák, a jegyeim vészesen romlottak.


Semmire nem tudok komcentrálni, zombiként járkálok a fáradtságtól, és az idegtől, a problémáimat pedig senkivel nem tudom megosztani. Voltam vérvételen is, elvileg nincs vashiányom.


Mostanra mindenből a bukás szélén állok, sőt van ami totál egyes, és semmivel nem tudom rávenni magam a tanulásra. Ha esetleg mégis sikerül, az is hasztalan, hiszen bármennyit is tanulok, ismételek, fél óra múlva már azt sem tudom, miről olvastam.


Néha megkérdezik, milyen volt a napom, és ilyenkor csak állok és gondolkozok, mert SEMMIRE nem emlékszem belőle.



És akkor most a felesleges pofázások után a lényeg:


Két hetes szünetem első részében azzal nyugtattam magam, hogy van még időm. Utána jött a karácsony, akkor meg csak nem fogok tanulni. Két ünnep között ki kellett pihennem az embereket. Szilveszterkor sem tanulhatok, elsején meg pláne. És itt vagyok másodikán, holnap témazárót írunk egy olyan tantárgyból, amiből mindig is totál hülye voltam. Közben a szünetem is abból állt, hogy a veszekedéseket hallgattam, amik még az előzőekhez képest is sokkal durvábbak.


Fél napom sincs, hogy megtanuljam az anyagot, rávegyem magam a tanulásra, és egyáltalán, bármit is csináljak a fetrengésen és önsajnálaton kívül. Mit csináljak?


2018. jan. 2. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom jól látom -e a leírásodból, de úgy tűnik nekem, hogy nagyon sok feszültség van benned, plusz nem találod a helyed.

Iszonyatosan sokat segít, és nagyon jót tud tenni, hogyha ki tudod valakinek beszélni a problémáidat, nagy megkönnyebbülés.

Minden suliban van iskolapszichológus, én azt gondolom, hogy nagyon sokat tudna lendíteni a helyzeteden, hogyha elkezdenél hozzá járni.

Amint jobban érzed magad, a tanulás is biztosan jobban fog menni.

Fél nap az nem tűnik soknak, de még nagyon sokat ki lehet belőle hozni.

Miből írtok?

2018. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fizika. Köszönöm a választ, akkor megpróbálok a pszichológustól segítséget kérni
2018. jan. 2. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!