Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is vannak speciáli...

Szerintetek is vannak speciális jellemzői az adott karokra járó hallgatóknak? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Pontosan a mérnök,jogász, közgáz hallgatókra gondolok.

Ugyanis csak ezeknél a hallgatóknál tapasztaltam furcsaságot.


A mérnök hallgatók közül sokuk eléggé beképzelt, elvannak maguktól szállva.



A joghallgatóknak meg van elég nagy adag gőgje, olyasmik, mint régen az arisztokraták olyan finom urak, hölgyek.Nagyon sokuknak a családjában van sikeres ügyvéd, nem véletlen,hogy nálunk a jogi kar épülete előtti parkoló tele van drága autókkal.


A közgazdászok meg az előbbi kettőnek a keveréke.

Van bennük nagyképűség mert "hát mégiscsak reál szakra járok", de van bennük egy kis arisztokratikus gőg, mint a jogászokban.A közgazdász is "finom úr/hölgy" ,de nincs annyira kasztosodva, mint a jogász.



A legszerényebbek pedig azok, akik természettudományra járnak, mint biológia,kémia,fizika.Illetve, az orvostanhallgatók.


Nyilván vannak kivételek,de tapasztalataim szerint, az első 3 csoport tagjai közül a legtöbb úgy viselkedik, mintha ők lennének a világ közepe.


2018. jan. 2. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora hülyeséget rég olvastam. Igen, vannak adott jellemzők az adott karokra járóknak, de ez nem abban nyilvánul meg, hogy mindenki beképzelt, csak a szó más szinonimáját akasztod rájuk. Azt pedig csak halkan tenném hozzá, hogy a közgazdászok, legalábbis az értelmesebbik fele a büdös életben nem gondolta azt, hogy reál szakra jár, a közgazdaságtan ugyanis tetszik, vagy sem, egy társadalomtudomány.

Nekem személy szerint vannak jogász, mérnök, és GTK-s mivoltomból adódóan közgazdász ismerőseim is, és ez abszolút nem jellemző rájuk/ránk általánosságban. Persze, vannak, akik hajlamosabbak erre, de nem azért lesz valaki nagyképű, mert mérnöknek tanul.

2018. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak speciális jellemzők, azonban nem ezek....


PSZ-en azt vettem észre, hogy a nagy átlag nagyon logikusan gondolkozik, a pénz a legfontosabb számunkra(mindig arról megy a téma közvetlen/közvetetten).

Mindig mindent keretek közé szorítanánk, hogy csak a szabályok szerint lehet élni.

Mindig próbálunk trükközni és azon gondolkozunk, hogy hogyan is lehetne a valóságban kibúvókat találni.

Illetve sokan utáljuk a közgázt, mert mi nem azért vagyunk ott és az őszintét megmondva, 2 év után sem tudjuk, hogy mire lesz jó az.. mert közelében sincs annak, amivel a valóságban kéne foglalkozni.


Szóval kb. ennyi.

Nagyképűség? Egyáltalán nem szembetűnő. Ez inkább emberspecifikus.

Nem vagyunk "finom hölgyek", sőt... utáljuk ha ki kell öltözni, hülyeségekről van szó(elvont), stb.

2018. jan. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak jellemzők, de nem olyanok mint a fentiek.


Szerintem ennek az lehet a hátterében, hogy találkoztál ilyen hallgatókkal, és:

-vagy nekik a környezetükben van ilyen sok, csak ezekre keresed a megerősítést

-vagy feltűnt, és innentől ezek hamarabb fognak feltűnni a szemedben, mint az ellentétes példák


Például most így végig gondolva elsőre nekem is sok példa jutott eszembe a fenti feltételezésre, de jobban belegondolva, legalább annyi az ellentétre is, még ha az elsőre eszembe sem jutott.


Troll on: Nem azért, de mégis ki a világ közepe, ha nem a mérnök hallgatók? Ha ők nem lennének barlangban élnél és még az is rádomlana! Hogy ne lennél elszállva magadtól ha miattatok működik a világ :D

A mérnök lehetővé teszi, a gazdász finanszírozza, a jogász pedig gondoskodik róla, hogy rendben legyen.

2018. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mire jársz, de nekem ez olyan, mintha a szakok nevét hallva általánosítottál volna. :D Mivel jogra és gazdasági szakokra nagyon magas (állami) és nagyon alacsony pontszámokkal (fizetős) is be lehet kerülni, én pont nem tapasztalom az elitérzést közöttük.


A legtöbb gazdasági szakos, akit ismerek, dolgozik az egyetem mellett és céltudatos, talán nem igazán ad a világ (egyéb) dolgaira. Mivel a gimis osztálytársaim közül kerültek ki többségében, arra tudok alapozni, amit ott tapasztaltam.

Elég sok bölcsész figura volt az osztályomban, de ők pl nem tartoztak közéjük. Ja, és hát őszintén megmondva sokan mentek gazdasági irányba azok közül, akiknek semmi ötletük nem volt arra, hogy mit tanuljanak. Amúgy a gazdaság nem reál szak. Nem minden szak reál, ahol szóba kerül a matek.


A joghallgató ismerőseim általánosságban véve már tényleg egy kiöltözősebb figurák, egy csomó ismerősöm azért ment oda, mert humán beállítottságú volt, de a szüleik nem szerették volna, hogy bölcsészkarra menjenek. Nekem tetszik, hogy próbálják szervezni a közösséget, pl jó kezdeményezés a Jurista Kupa, és szerintem hatalmas szükség van a jogász és társadalomtudományi szakkollégiumokra. Ez nem kasztosodás, egyszerűen sokan készülnek társadalmi szerepvállalásra erről a szakról, és ezért - talán - páraknak beképzeltnek tűnhetnek, de valljuk be, aki a jövő bírója/ügyésze/politikusa lehet, az a tanulmányai folyamán; 1. valószínűleg kisebb-nagyobb időszakokig tényleg el fogja hinni magáról, hogy iszonyú fontos ember, de ez csak a dolog azonosulás része, és nem fog sokáig tartani 2. nagyon nehéz úgy előadnia magát, hogy "helló, a jövő bírója/ügyésze/politikusa leszek", hogy ne tűnjön totál beképzeltnek, pedig valószínűleg azelőtt is létezett már emberi minőségben, hogy elkezdte ezt a szakot, és sokkal jobban a szeme előtt vannak az aktuális kihívások és a kudarcok, mint mindegyik egyetemistának.


A mérnökök nekem azért speciálisak, mert irtózatosan sok embert felvesznek állami helyekre, és nagy a lemorzsolódás. Sok ember van, akik egyszerűen nem oda valóak, és ezt nem mindenki dolgozza fel jól, ahogyan oda való emberek is vannak, akik túl nagynak érzik a nyomást, és ettől válnak hangossá/nagyképűvé. Hozzáteszem, hogy sok mérnökhallgatót ismerek, de ezekről a klasszikus nagyképű műszakisokról csak sztorikat hallottam.


Összességében, szerintem ezt a nagyképűsködést a legtöbben nem gondolják komolyan. Mindenki választott magának valamit, amivel foglalkozni szeretne, és megpróbál azonosulni vele. Nyilvánvaló, hogy egy presztízsszakmánál rádvetül a fény, hogy beképzelt vagy, de a legtöbb egyetemista igazából a helyét meg a szerepét szeretné megtalálni, vagy leginkább elvégezni az adott szakot, és maximum a könnyű pillanataikban kezdenek el úgy csinálni, mintha már hidakat terveznének vagy sztárügyvédek lennének, leginkább tök ártatlanul azért, hogy motiválják magukat.


Az viszont meglep, hogy az orvosisokat szerénynek mondod. Mármint, tőlü(n)k szokott mindenki vérszemet kapni az ilyen internetes fórumokon, hogy mennyire zárt és nem szerény társaság. :D

2018. jan. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!