Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanuló szeretnék lenni...

Magántanuló szeretnék lenni különböző okokból. A szüleim nem engedik, hogy tudnám őket meggyőzni?

Figyelt kérdés
A lényeg az,hogy beilleszkedési problémáim vannak.Nem vagyok társas típus,megvagyok sokszor egyedül is.Új iskolába jöttem,mivel az előzőben rossz volt a közösség.A mostaniban semmi gond nincs,szimplán nem találtam senkit akivel lenne közös pontom.Úgy érzem hogy meg tudám tanulni a dolgokat egyedül is,kivéve 1-2 tantárgyat,ezekre magántanárhoz járnék.A szüleim viszont nem engedik,hallani se akarnak róla.Már egy ideje ez megy,és folyamatosan idegeskednek miattam.Nem akarom folyton emlegetni,de ha elfolytom én szenvedek,ha mindig felhozom akkor ők.Mit tegyek?
2018. jan. 6. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Tanulj meg beilleszkedni.

Nem menekülhetsz el örökké.

2018. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keresd fel az iskolapszichológust, majd ő szakemberként eldönti, valóban akadályoznak-e a tanulásban a beilleszkedési problémáid és támogathatja azt, hogy magántanuló legyél.


Amúgy nem csodálom, hogy a szüleid ellenkeznek. Te megkérdezted őket, vagy csak bejelentetted, hogy "akkor ezentúl fizessétek a magántanárokat"? :D

2018. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha az új helyen nem piszkálnak kimondottan, csak (még) nincs jóbarátod, akkor már elértél valamit a váltással.


Ezeket elmondhatod szüleidnek is.

Ha nagyon hajthatatlanok, mondd, hogy így gyorsabban, eredményesebben tanulsz, vizsgán a tudásodat osztályozzák, nem órákon a milyenségedet. Végezhetsz összevont osztályokat, így előbb lesz szakmád, nem kell olyan sokáig eltartsanak a szüleid.


Pszichológus szerintem nem kell, nem az dönt, hanem a suliigazgató meg illetékes jegyző, szülő meghallgatásával. Ha nem szülő, akkor lehet kérni gyámhivataltól segítséget életpályameghatározási meg nem értés okán. Ugyenez miatt ha netán szüleid elváltak, külön élnek, meg kell hallgatni a másik szülőt is. Hány éves vagy? Általános, vagy középsuli? 14 fölött már részben cselekvőképes vagy, nem lehet nélküled dönteni, nem is kifizetődő, mert baj esetén, pl. ha rosszul döntenek, nekik kell fizetni a keletkezett káraidat, ellátásodat stb..


A magántanuláshoz jogod van akkor is, ha nincsenek beilleszkedési problémáid (azon egyszerű oknál fogva, hogy magánban hatékonyabban, stresszmentesebben, előbb tudsz képzett emberré válni, az előírtakat elsajátítani), ha vannak problémáid akkor meg megillet a segítség (gyermekkorú, fiatalkorú vagy).


Írod, hogy tudnál egedül tanulni, az jó, mert törvényileg a szülő feladata a vizsgákra való felkészítés, nekik spórolsz, ha nem kell (annyi) magántanár, a maradékra meg fogj össze valakikkel; csökkennek a költségek és fejlődik az emberekkel a viszonyod.

2018. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!