Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen már nem szoktak...

Egyetemen már nem szoktak lestréberezni valakit azért mert sokat tanul?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
Közegtől függ, de ha hívnak bulizni, és a tanulást választod helyette, akkor nem feltétlenül lesz sok barátod.
2018. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Jobb helyeken általános- és középiskolában sem. Mondjuk nekem szerencsém volt e tekintetben, mert mindig is olyan osztályom volt, ahol érték volt a tanulás, és mindenki tudta, hogy hova akar továbbtanulni (általánosban és gimiben is). Mi azokat tekintettük strébernek, akik folyamatosan puncsoskodtak a tanárnak.
2018. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
A lúzerek strébereznek :)
2018. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk sem volt divat gimnáziumban stréberezni. A rosszabb tanulók inkább próbáltak minél többet tanulni és reménykedtek, hogy őket is felveszik valahova.
2018. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha eljárkálsz bulizni, akkor azért annyira nem. Sőt nálunk még irigykednek is, hogy minden tárgyad meglett elsőre,jó átlagod van,jó ösztöndíjad van, bekerültél koliba stb. Illetve elég sok mindent el lehet kérni egy jegyzetért vagy vizsgakidolgozásért cserébe :D
2018. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Roflkopter ***** válasza:
74%
Ok nélkül nem. Tehát attól meg mert jók a jegyeid meg szorgalmas vagy nem. Csak akkor ha valóban eleget teszel a stréber definiciojanak. De ez is közegtől függ, ha mindenki stréber gondolom nem streberezik egymást :D
2018. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egyedül általánosban tapasztaltam ilyesmit, de egyébként máshol sosem. Akkor ez még ciki volt, mert az volt a menő, aki csavargott, mindent fél vállról vett, mert az olyan laza és "felnőttes" stb. és akkor azért nem is kellett nagyon megerőltetnie magát az embernek a tanulásban, de utána gimiben azért még a leglustábbak is odatették magukat, mert ott már mindenki érezte, hogy ennek van tétje és tanulni kell, jó eredményekre van szükség ahhoz, hogy elérjék a céljaikat, utána azt tanulhassák, amit szeretnének. Egyetemen szerintem szintén ez megy, senki nem akar megbukni és emiatt esetlegesen csúszni egy-két félévet, elesni az ösztöndíjtól vagy esetleg átkerülni önköltséges képzésre. Ráadásul azt már mindenki magának választja és jó esetben azért van ott, mert azt tanulja ami érdekli és amivel a jövőben szeretne foglalkozni, míg mondjuk ez a középiskolára, általános iskolára nem egészen igaz. Nyilván mindenhol vannak olyanok, akik csak lábat lógatni járnak középiskolába, egyetemre, de szerintem azért a többség nem az a kategória.

Én mindig is szerettem tanulni, sokat is szoktam, de sosem éreztem ezt cikinek, szégyellnivaló dolognak. Ha az ember valamit el akar érni, akkor ahhoz tenni kell, jelen esetben ez a tanulást jelenti. Önmagában azért, mert sokat tanulok, még sosem szólt meg senki, senki nem nézett le, nem tartottak strébernek stb. Ugyanakkor szerintem arra mindenképpen oda kell figyelni, hogy legyen egy egyensúly az életedben. Ha valakinek csak abból állnak a mindennapjai, hogy otthon a négy fal között a könyvek, jegyzetek felett ücsörög és tanul, tanul, tanul...az nem jó. Egyrészt nem jó, mert szerintem ezt így hosszú távon nem lehet bírni, monoton és fárasztó, az ember előbb-utóbb belebolondul, belefárad és már nem lesz képes teljesíteni sem, másrészt pedig szükség van kikapcsolódásra, szociális életre is, elvégre az ember társas lény. Nem feltétlenül bulikra kell gondolni, hanem szimplán bármilyen közös elfoglaltságra, hobbira, ahol azért ki tudtok kapcsolódni, lehet beszélgetni, ismerkedni, új dolgokat megtapasztalni.

2018. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!