Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állásinterjún (jogi állás)...

Állásinterjún (jogi állás) mennyire befolyásoló hatású a kinézet illetve a megjelenés (öltözködés, ápoltság stb. )?

Figyelt kérdés

Tehát ha pl kövér, tramli vagy, vagy épp nem teljesen odaillő ruhát vettél fel (mert úgy vagy vele h úgysem ez a fontos), akkor inkább egy ilyen embert vennének fel vagy egy nagyon pozitív megjelenésű, barátságos arcú, ápolt embert aki viszont kevésbé képzett?


Tehát az érdekel h a küllemnek és szimpátiának mekkora a jelentősége



2018. jan. 7. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ilyen egyszerű. Az esetek nagy többségében (vannak kivételek) azt veszik fel aki jobban el tudja adni magát. Ebbe természetesen beltartozik a kinézet is. Meg persze a konkrét tudása, a gesztusai stb.


Általában minél ööö... hülye szóval értelmiségibb a munka annál nagyobb súllyal esik latba a tényleges tárgyi tudás.


Ha valaki kövér vagy tramPli, akkor ne legyen vele úgy, hogy a ruha úgysem fontos. Meg akkor sem ha nem az. Ha interjúra mész akkor öltözz megfelelően.

2018. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
MINDEN állás esetében eszméletlenül sokat számít, hogy hogyan jelensz meg. Én egy csomószor kaptam meg olyan állásokat, ahova 50 kilós csajszikat szokás felvenni. Én közel 100 kiló voltam, de felöltöztem tusztességesen, kosztümben, igényes külsővel mentem az interjúra. A többiek igazi prolinak néztek ki hozzám képest. Nem csoda, hogy engem választottak.
2018. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!