Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri újrafelvételizni vagy...

Megéri újrafelvételizni vagy folytassam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Legalább 10 (de lehet több) tárggyal vagyok elmaradva. Nem részletezném miért(nem tanulás,családi problémák,hosszú komoly kapcsolat befejezése,depresszió...) .

3.féléves vagyok,még sok elsős tárgyat csinálok.(sajnos ahogy elkezdtem az egyetemet jöttek a bajok sorra) Szóval nem azzal van a baj,hogy nem megy,buta vagyok,a gimiben majdnem kitűnő voltam, amikor az első félév elején írtuk a zh-kat ,mind 5ös lett,most is ,hogy végre túl vagyok ezen a rettenetes időszakon mind ötösök a vizsgák,amikre végre képes vagyok tanulni.

Mivel megváltozott tavaly a mintaterv,rengeteg tárgy eltűnt,megjelentek újak. Tudom,lehet írni kérvényt,hogy más néven elvégezzem a a tárgyakat. nekem legalább így 10 kellene .

Elgondolkodtam,hogy nem érné -e meg jobban,ha most(még februárig van időm) újra beadni a jelentkezést ugyan ide és szeptembertől tiszta lappal kezdeni.

Nem egy olyan nehéz szak,de nem is büdé,szóval nem vagyok rá büszke,hogy ez történt, de most már nem tudok rajta változtatni.

Csak azért vagyok szkeptikus,mert akkor ugye most februártól nem lenne jogviszonyom őszig...és szerettem volna már gyakornok lenni egy jó helyen,azt meg jogviszony nélkül nem lehet ezen a helyen...

Mi lenne a jó megoldás?

20L



2018. jan. 9. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha beadod a jelentkezésedet, a jogviszony változatlanul megmarad, nem üti ki a kettő egymást. Csinálhatod addig a 4. féléves tárgyaidat, amiket elfogadhattatsz.
2018. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Gondolom akkor úgy,hogy hagyjam el a megmaradt tárgyaimat majd az úkrafelvételi utánra és a 4.félévesekkel foglalkozzak,már ami nem épül az eddigiekre.

És akkor majd szeptemberben felvettek, simán kiiratkozok,vagy hogy van ez? Vagy kiüti egymást a kettő? Ez hogy működik?:/

2018. jan. 9. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Levizsgázol 4. félévben amiből tudsz. Kiiratkozol, megkapod az indexedet. Ezután ha felvesznek, beiratkozol, és minél előbb elfogadtatod a tantárgyaidat.
2018. jan. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok,nagyon köszi!
2018. jan. 9. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!