Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizetős tanfolyam esetén első...

Fizetős tanfolyam esetén első szakma megszerzéséhez ingyen el tudom végezni?

Figyelt kérdés
Focusoktatas.hu oldalon találtam egy számomra kedvező tanfolyamot. Na de az ugye fizetős. Szakmám nincs és ha jól tudom akkor az első két szakma ingyenes. Egy ilyen tanfolyamot elvégezhetek ingyen vagy csak bizonyos iskolákban lehetséges?
2018. jan. 10. 06:24
 1/6 anonim válasza:
65%
Persze. Azért fizetős, mert ingyenes.
2018. jan. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem. Az "állami" felnőttképzési rendszerben tudsz ingyenesen elvégezni tanfolyamokat. Ezeket azok a bizonyos szakképzési centrumok indítják, amiket mostanában hoztak létre. De vannak olyan OKJ-s tanfolyamok a Focusnál, amik indulnak Szc-k által ingyenesen is. Pl logisztika. Csak a Focusnál 160-ért 10 hónap, az szc által indítva ingyenesen 2 év.
2018. jan. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Felnőttképzés esetén ingyenes, pontosabbak ezt az állami fizeti helyetted. A tanfolyamokat viszont neked kell finanszírozni, hiába első szakma. Melyik szakma lenne amúgy? Lehet van hasonló iskolarendszerűben
2018. jan. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Cukrász. Munka mellett csinálnám hétvégi napokon
2018. jan. 10. 06:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudtok konkrét iskolákat mondani ahol ez lehetséges? Nem muszáj hogy cukrász szak legyen ott
2018. jan. 11. 05:57
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
2018. jan. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!