Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tetováló tanfolyamnak akkor...

Tetováló tanfolyamnak akkor most van értelme vagy nincs?

Figyelt kérdés
Szoval olvastam hogy valaki azt mondja a tanfolyamok nem jok semmire csak penzt akarnak behuzni toled meg hogy a legtobb tetovalonak nincs elvegzett tanfolyamrol papirja. Aztan olyat is olvastam hogy papirnelkul nem mehetsz szalonba max feketen otthon. Valaki aki tetovalo leirna az egesz tortenetet hogy lett az? Miket csinalt hogy vegul az lett? Oszinten a tetovalas szakman kivul semmi sem erdekel igazan. Semmit nem tudnek szeretetbol csinal es szenvedelybol csak ezt. Csak nem tudom hogy kezdjek neki. Egyebkent tanacsokat is irhattok. Elore koszi a valaszokat🔥

2018. jan. 10. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Akár van papírja az oktatónak, akár nincs, a nagy részének a kezedben kell lennie, gyakorlással, ezt pedig feketén csak emberi bőrön fogod tudni "gyakorolni". A tanfolyamok arra valók, hogy megadják a lehetőséget gyakorlásra, apró trükkök elsajátítására, az egész higiéniai és hasonló kereteire... Egy ismerősöm végzett ilyen tanfolyamot, ott az oktató mutatott nekik referenciamunkát már az elején, sok esetben a szalonokban dolgozók között is vannak, akik képzést hirdetnek..
2018. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kerdesem igazabol az fokent hogy sajat szalont lehet e nyitni tetovalos tanfolyamos papirok nelkul
2018. jan. 10. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs és van.

Elsőnek a nincs részét nézzük.

Nincs, mert javarészt a tanfolyamok 90%-a tényleg csak pénzlehúzás, és túl sok mindent nem tanítanak meg. Nincs, mert a tetováló szakma nem államilag elismert, tehát sem FEOR sem OKj száma nincs! Tehát valóban a tetoválónak semmilyen szakmai papírja nincs magáról a tetoválásról, legfeljebb díszoklevelek, vagy más, elismert tetoválótól való elismervény. Továbbra nincs még értelme, mert amennyi pénzbe kerülne, annyiból otthon többre mész anélkül, hogy emberre kéne tetoválnod. Aztán továbbra még nincs, mert sok ilyen képzésben elvárják, hogy keress vendéget, aki vállalja, hogy rákerül valami, amit egy teljesen kezdő csinál, és ezután csak rossz hírnevet kapsz.

Miért van mégis értelme?

Mert gyakorlati lehetőség. Mert megismerkedhetsz az alapokkal és ha sok pénzed van, akkor támogatod a magyar államot és annak az adóbevételét, hogy mások azt a pénzt stadionra költsék ;)


Mit kell tenni?

A tetoválók java része úgy kezdte, hogy vett egy kínai vacak gépet, vagy egy eléggé használt normálisat és disznóbőrre varrt (röfibőrt hentestől lehet venni/kérni), vagy mostanság már tetováló gyakorlóbőrre. Elsőnek feketével, majd színesekkel...stb egészen addig, amíg nem érezte magát annyira jónak, hogy emberre is merjen. Innentől ismeretség, szerencse és tudás kérdése, hogy bekerüljön egy szalonba, vagy sok pénz kérdése, hogy ő maga nyisson. Sajnos itt lépnek be a kókler szalonosok, mint Demy King és társai, akiknek van elég pénze elkezdeni, de mégsem tudnak semmit. Végeredmény az, hogy a vendégek elégedetlenek és a végén még be is perlik őkek.


Viszont nem akárkiből lehet ám tetováló.

Egyrészt marja jó kézügyesség kell, sok türelemmel együtt. Tudj szépen és gyorsan rajzolni, festeni, bánni a többféle művészeti anyagokkal és típusokkal.

Nem hátrány a grafikusi tudás, vagy a művészeti szakmai tudás sem. De még ez sem elég. Értened kell a fizikát, hogy értsd, hogy mitől megy a gép a kezed alatt, a tápot miért és hogyan állítsd be, hogy ha esetleg nem indul a gép, akkor melyik kord lehet a ludas...stb. Értened kell még a biológiát, hogy tudd, hogy hova milyen mélyen érdemes tetoválni, hogy az mit vált ki, hogyan gyógyul, hogyan kell kezelni és miért. Ez azért fontos, hogy tudj válaszolni a vendégeid kérdésére precízen. Persze a biológiának a biokémiai részét is illik tudni. Utána jöhet egy kis kémia a festékek és allergiák végett. Majd egy csupor közgáz, hogy értsd és tudd eladni magad, a munkád. Hogy ne kérj túl sokat sem, és túl keveset sem. Hogy tudd, hogy honnan, és mit és mennyit rendelj. Ehhez persze kell majd sok pénz.

Ezek után, ha eléggé empatikus vagy, akkor jól kijössz majd a vendégekkel a későbbiekben.

Elkezdeni a géppel való dolgokat... nem olyan könnyű. Sokat kell gyakorolni műbőrre. Nagyon. Minden munkád dátummal egyben lefotózni a későbbi portfóliódhoz és hogy lásd, hogy mennyit fejlődtél mennyi idő alatt.

Egyenes vonalat tetoválni sem könnyű. Elsőnek sima felületen gyakorolj, majd jöhetnek a ferde felületek.

Szalont nyitni teljesen más tészta. Oda több engedély is kell, sokkal jobban érteni a joghoz és a gazdasághoz, az eü-s és eu-s szabályokhoz..stb.

Használt gépeket fb-on, vagy vaterán, vagy akármelyik internetes oldalon tudsz venni. Festéket szintén, illetve minden mást is szintén tudsz rendelni a gyakorláshoz.

Nem olcsó muri, és legalább 1-2 évnyi önképzés kell hozzá. Nem árt az angol és német nyelvek tudása sem. Youtube videók ezrei vannak fent oktató céllal, illetve sok külföldi fórum, weboldal, újság létezik még.

Ugyan nem tudom, hogy milyen idős vagy, de érettségi után azért valami szakmát érdemes letenni. Persze a nők egy része a kozmetikai, szépészeti (fodrász, körmös, pedikűr..stb) képzéseket kedveli mellé. A férfiak közözz meg eléggé eltérő.

A papír nélkül meg nem mehetsz szalonba dolog nem igaz. Bár a szalonok általában gyakorlott, ügyes tetoválót keresnek, de mivel nincs hivatalos papír.... ;) érted remélem.

2018. jan. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom szepen nagyon hasznos valaszt adtal :) Egyebkent 17 eves vagyok irodai asszisztensnek tanulok tehat jog es gazdasagi tantargyam is van amikbol erettsegizni is fogok. Anyagi problemaim elorelathatoan nem lesznek ezert gondolkozok mar most a sajat szalon dolgon. Arra gondoltam elmennek egy helyi tetovalohoz hatha o tud tanacsokat adni vagy esetleg meg nezni mit csinal hogy mikor dolgozik. Aztan szerzek be gepet es otthon elkezdek gyakorolni disznoboron. Es akkor nem koltok feleslegesen a tanfolyamra :) aztan johet a tobbi
2018. jan. 11. 15:26
 5/5 anonim válasza:
Szia! Én az inkcontrolt végeztem el és csak ajánlani tudom! A tananyag mindent magába foglal és a közösség is szuper. Itt egy kis kedvcsináló: [link]
2021. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!