Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt kémia, biológia...

Dm.Tenty. kérdése:

Az emelt kémia, biológia szóbeli érettségi hogyan zajlik? Mindegyik ből A B C tételsor van?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Emelt az 5. oldaltól: [link]

Emelt a 7. oldaltól: [link]

2018. jan. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 13. 10:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha személyes tapasztalatra vagy kíváncsi, akkor íme az enyém. :)


Én csak kémia emeltet csináltam, a szóbeli elég vicces volt abból a szempontból, hogy nagyon sokan a rossz írásbelijük után már nem mentek szóbelizni és kb. az utcáról rángattak be, hogy jöjjek már, mert nincs senki kémián. Pedig vagy fél órával előbb odamentem mint kellett volna. :D

Egyébként így van, ahogy mondod: A, B, C tételek vannak, az egyik egy elvégzendő/nem elvégzendő kísérlet. Ha nem elvégzendőt húzol, ott a tapasztalatokról kell beszámolni szépen, szerintem ott idegesség közben egy ilyennel jobban jársz. A tételek 3 témakörösek, szóval kb. a szervetlen, szerves, általános kémiát mind felölelik egy-egy részlet erejéig. Az A tétel olyan, ami tényleg kifejtősebb, sokat kell ott dumálni. Fontos hogy jól elmondd a dolgokat, határozottan add elő. A C egy kis elgondolkodtató kérdéske szokott lenni, pár mondatban lehet rá válaszolni, nem is várnak többet, ha látják hogy érted miről van szó.

A szóbeliztetés maga szerintem elég korrekt volt: Hagyták hogy elmondd a dolgokat, de ha úgy ítélik meg hogy vmit kihagytál vagy ferdíted az igazságot, azonnal rá is kérdeznek, nem nagyon engednek másról beszélni, hiszen megvan, mire adhatnak pontot. Ez eleinte picit zavaró volt, pl. nekem belekérdeztek egy olyan dologba, amit amúgy elmondtam volna pár gondolattal később, csak nekem nem akkor tűnt logikusnak, amikor nekik. Ez össze tud zavarni ha jól felépített gondolatmenettel ülsz oda, de nem számít, ettől még simán adnak max. pontot. Amúgy ha látják azt hogy tudod, érted, jól összeszedted a dolgokat, akkor inkább kivárják, hova akarsz kilyukadni és nem kérdezgetnek annyit közben.

A pontozásra én már speciel nem emlékszem, de ez tényleg elolvasható az adott oldalon, illetve a tanárod is nagyon fogja hangsúlyozni jó esetben a vizsga előtt.


Szerintem a szóbeli már egy kis "játék", ha elég jó érettségit írtál, plusz készültél a szóbelire is, akkor gyakorlatilag csak javítani lehet az eredményen, legalábbis én leginkább így tapasztaltam magamon és a környezetemen is. Sok sikert! :)

2018. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!