Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alacsony pontszámmal egyetem?...

Alacsony pontszámmal egyetem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha tudtok, kérlek titeket írjatok nekem néhány egyetemet, ahová alacsony pontszámmal is be lehet kerülni. (290-320) Lehet fizetős is. Én a Zsigmond Király Egyetemet néztem, nemzetközi kapcsolatok angol nyelven. Erre 280 ponttól felvesznek és 170.000 Ft egy félév. Mit gondoltok erről?


Humán beállítottságú vagyok, az angol nyelvet kitűnően beszélem, szeretem a történelmet-irodalmat. A reál tárgyak azok, amik így lehúznak.


Ha van bármi hasznos tippetek, akkor írjátok le azt is!



2018. jan. 13. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Tanári pálya? A felsorolt tantárgyakat mind tanulhatnád, de kb 350 pont kell.
2018. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
Jogi pálya? Fizetősön elég alacsony a pont és ,ha jól tanulsz átmehetsz államilag támogatottra. Asszem tavaly 290 volt a fizetősön, államin meg 470 körül.
2018. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj, a Te dolgod, komolyan. De szerintem államilag támogatottan sem lenne érdemes a ZSKE-re menni (legalábbis hallomások alapján - állítólag a munkáltatók sem szeretik az ott végzetteket alkalmazni, persze biztos akadnak kivételek), nemzetközi kapcsolatokra pedig SEHOVA. Nagy szerencsével és iszonyú nagy kitartással, kiemelkedő eredménnyel találhatsz munkát, de ez a szak sem túl népszerű. persze ha ezt szeretnéd csinálni, akkor nem kell feladni, de én megpróbálnám inkább egy jobb egyetemen. Ha nincs elég pont, esetleg újraérettségizhetnél. Angol nyelvből esetleg nem tudnál egy emeltet tenni? Az plusz 50 pont, egy felsőfokú nyelvvizsga pedig 40 (ha még nincs). Töriből is lerakhatnád, duplázással pedig nagyon sok pontod lehet.

Történelemmel és angollal egyébként viszonylag sok lehetőséged van (pl. jog, tanári,nyelvi szak - ahogy az előzőek is írták).

Ezeket most tényleg minden rosszindulat nélkül írtam, és tényleg drukkolok neked, hogy elérd, amit szeretnél! :)

Viszont ha egy tanácsot megfogadsz tőlem, akkor ne menj a ZSKE-re.

2018. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

19:43:

Megvan angolból a felsőfokúm és emeltezek is belőle. A töri emelettől félek, szerintem csak a közepet fogom megcsinálni. Tanár semmiképpen sem akarok lenni, nem igazán vagyok híve a magyar oktatási rendszernek. 😕


Köszönöm a válaszokat, várom a további tippeket!

2018. jan. 15. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!