Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen egy tantárgyból...

Ha egyetemen egy tantárgyból egyszer sem megyek el vizsgázni lesz következménye?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy már sok ilyen kerdes volt, de mindenhol mást olvasok.

Szóval a vizsgát leadtam időben, a tárgyra nem èpül másik ès önköltséges képzésen vagyok.

Így lesz következménye? Fizetnem kell?

Előre is köszönöm a segítséget!


2018. jan. 14. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesítetted.

Kreditbüntetés.

2018. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

- A tárgyad természetesen nem lesz meg.


- Viszont , ha megszerezted az aláírást, akkor az aláírás érvényességének ideje alatt (4-6 félév) a tárgyfelvételi időszakban felvehetsz egy vizsgakurzust, és megcsinálhatod vele azon félév vizsgaidőszakában a vizsgát. Ennek, mint más tárgyaknál is, ki kell fizetni az "ismételt felvétel" különeljárási díját. Ez a bme-n pl. 4500 forint/kurzus.


Amúgy ha az aláírásod se lenne meg, és a tárgy pl előadás-gyakorlat-labor kombinációból állna, az már 3x4500 forint lenne.

2018. jan. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval mindenképpen fizetős. És hogy járok jobban, ha feljelentkezve maradok és úgy nem megyek el, vagy ha lejelentkezek?

Köszönöm a segítségeket! Ment a zöld.

2018. jan. 15. 10:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha lejelentkezel.


Ha felvetted és nem jelensz meg, "vizsgától való távolmaradás"-nak minősül, melynek anyagi vonzata lesz. (Nálunk ez BME-n 5500Ft, 15 napos befizetési határidővel)

Ha tudod igazolni a távollétet, pl orvosi papírral, akkor nem kapsz pénzbüntetés.


A pénzbüntetésen kívül amúgy semmilyen más következménye nincs, ráadásul a távollét nem számít bele a max 6 vizsgaalkalomba.


Ilyenkor viszont azokkal tolsz ki, akik a betelt létszám miatt nem tudtak idén többet vizsgázni.

2018. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sulitól függ... van, ahol nem kell fizetni.
2018. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, ha leadod, akkor nem. Ha feljelentkezve maradsz, akkor szerintem mindenképp kell fizetni, mert “elvetted mástól a helyet”.
2018. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezert is nem akarok feljelentkezve maradni, hogy ne toljak ki senkivel. Csak nem tudtam, hogy ha lejelentkezek, akkor kreditbüntetést fizetek-e, mert az ugye kreditenként van, míg ha igazoltlanul hiányzok a vizsgáról, akkor az egy fix összeg. Mindenestre írok a TOnak. Köszi szépen! :)
2018. jan. 15. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!