Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen elhelyezkedesi lehetősé...

Milyen elhelyezkedesi lehetőségek vannak alap pszichológusi diplomával?

Figyelt kérdés

Most vagyok 3.-os a gimnáziumban és faktot kell választani,régóta érdekel a pszichológia de nem tudom mennyire lehet majd vele elhelyezkedni

Örülnék hogyha az ELTE-n tanuló diák is válaszolna.



2018. jan. 15. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológia alapdiploma önmagban nem sokat ér, leginkább egy sima bölcsész diplomának tekintik. Ha célirányosan szeretnél elhelyezkedni akkor szigorúan csak pszichológiai asszisztens lehetsz. Tényleg pszichológusként szeretnél elhelyezkedni akkor mesterdiploma is kell.
2018. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az alapképzéses diploma "viselkedéselemző" végzettséget ad, ami nagyon menő hangzású, de igazából ahogy az első is írja, nem igazán jó semmire. Egyetlen haszna, hogy mehetsz vele mesterképzésre, annak a végén leszel "okleveles pszichológus" (és mehetsz tovább szakosodni). Ahogy az első is írja, pszichológiai asszisztens lehetsz, de azért ez nem egy gyakori munkakör, hiszen a legtöbb rendelőben, szervezetnél nem tudnak megfizetni asszisztenst is. Úgyhogy ha el is tudsz BA-s diplomával helyezkedni, garantált, hogy nem a szakmában fogsz dolgozni, vagy határterületen, érintőlegesen lesz közöd a pszichológiához. Ha pszichológus szeretnél lenni, 5-8 évnyi tanulás biztosan vár rád, de van olyan terület, ahol még több.


Én az ELTE-re járok már 4. éve, mesteren vagyok, ha érdekel bármi konkrétan erről az egyetemről, szívesen válaszolok a kérdéseidre!

2018. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!