Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miket kérdezhetnek szóbeli...

Miket kérdezhetnek szóbeli felvételin? (gimnázium)

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva megyek szóbelizni, és már rég óta gyűjtögetem a kérdéseket egy füzetbe, ha időm engedi válaszolgatok is rájuk írásban is, hogy át tudjam nézni ha a kezem ügyébe akad. A legdöcögősebben a bemutatkozás megy. Ha elkezdem szépen, utána szokott megyegetni, de elkezdeni sem igazán tudom. Rögtön ahogy belépek a terembe köszönés után már egyből megy a bemutatkozás innen jöttem ezt akarom stb? Vagy ők kérdeznek? Övéké az első szó? Mit is kérdezhetnek ilyenkor? Fel vagyok készülve a legrosszabbra, hogy nem kérdeznek csak annyit mondanak, hogy "mesélj magadról" és nem tudom sehogy elkezdeni, mert egyszerre mindent mondanék és ezért kiesik minden. Mondjuk azt tudni kell, hogy beszélni elég jól tudok, ezt visszajelzésekből tudom. Igaz, hogy elég sokat, de meg tudom fogalmazni nyugalmi állapotomba mit szeretnék közölni. De visszatérve erre, tantárgyi kérdésekből mire számítsak? Azt tudom, hogy ez a gimi nagyon szeret bioszból kérdezgetni, főleg az idegrendszert és egyebeket. A földrajzot is szeretik kérdezni, főleg vaktérképet. A kötelező olvasmányból is fognak kérdezni, ezt minden évben kérdezik. (Elolvastam) Történelem az nekem nagyon nem megy, hallottam, hogy tavaly volt akitől egy csomó évszámot kértek, de akadt olyan is aki megúszta a honfoglalással. Akkor hallottam olyat is, hogy az alapműveltségedet is nézik, szoktál-e híradót nézni, követed-e az ország politikai információit stb... Ilyen kérdéseket is szívesen fogadok, hogy mit kérdezhetnek ilyen téren, és, hogy tőletek mit kérdeztek. Olyan is van, hogy a logikádat mérik fel. Itt milyen kérdések vannak? Találós kérdések? Valami matematikai fejben kiszámolós? Hallottam olyat is, hogy egyszer elég agresszívan beszélt egy tanár a felvételiző gyerekkel, hogy megnézze, hogy kezeli ezt a helyzetet, és hogyan tud rá reagálni. Nyugodt marad-e vagy ő is tiszteletlenkedik. Előfordulhat, hogy olyat mondok véletlenül nagy izgalmamba amivel esetleg tiszteletlennek tűnnék a tanárok előtt? Ha igen mit kell olyankor csinálni? Ilyenkor általában a "ne szólj szám nem fáj fejem" közmondáshoz alkalmazkodok, de az se jó ha elhallgatok. Tőletek mit kérdeztek? Bármilyen, tényleg, bármilyen kérdést nagy örömmel és nagy hálával fogadok, addig is gyakorlom, hogy mit kéne mondani.

Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastad, mint itt is látszik, tudok bőven beszélni :D

Várom válaszod! Köszönöm :)



2018. jan. 15. 18:41
 1/1 anonim válasza:

Én tavaly voltam, és nekem kb így ment;

Be mentem egy terembe, ahol volt 2 tanár. Az előttük lévő asztalon szövegek voltak, és abból kellett húzni. Leültem, volt kb 10percem elolvasni, míg eközben az előttem lévőktől kérdezgettek.

Mikor én kerültem sorra a szöveggel kapcsolatban kérdezgettek. Nekem valamilyen Magyarország a trianoni béke után szöveg volt(mikor megkaptam, mondom miaf)

Amúgy mindenkitől másfajta szöveget kérdeztek. Az egyik bnőmtől a Riói olimpiás szöveget, a másiktól valamilyen állattartást. Az előttem lévő egyik embertől valamilyen olvasmányokat, a másiktól meg az állatok a gyógyászatban vagy vmi ilyesmi volt.

Ha van kérdésed, nyugodtan írj.

2018. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!