Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nemzetközi jogot szeretnék...

Ha nemzetközi jogot szeretnék tanulni, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy maga a jogászképzés 5 év, és elvileg azon belül szakosodhatok nemzetközi jogra. De azon túl még mennyi idő? Arra gondolok, hogy pl. az ügyvédeknek is

még évekig kell bojtárkodniuk valahol. Vagy én 5 év elteltével mehetnék, amerre látok?

Már van egy nyelvi alapszakom, szóval sajnos a fizetést nem fogom megúszni, de érdekelne, mennyi időt és energiát igényelne ez az egész.


Köszönöm előre is, ha segít valaki! :)


2018. jan. 17. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Osztatlan jogászképzés. Nincs olyan, hogy szakosodás, tanulsz mindent, köztük nemzetközi jogot. diploma után lehet szakirányú képzéseket is elvégezni (pl. Európa-jogi szakjogász). De a "szakosodás" lényegében annyi, hogy hova mész el dolgozni.
2018. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első lépés az 5 év elvégzése..az 5 év alatt semmire nincs szakosodás! Minden tantárgyad abszolválod és a végén államvizsgázol

Polgári jog és kereskedelmi jogból( egyszerre vizsgázol) azután büntetőjogból majd következik az alkotmányjog és közigazgatási jog( szintén egyszerre vizsgázol) és végül választhatsz jog és állambölcselet avagy európai jog és nemzetközi jog( mondanom sem kell egyszerre abszolválod mindkettőt) Ha az utolsó államvizsgád is legalább elégséges :-) és mindezek előtt megvédted a szakdolgozatod amit írhatsz nemzetközi jogból is akár + nyelvvizsga is megvan na akkor leszel okleveles jogász!


Sima jogász..jogvégzett ember....na ezek után lehet gondolkodni te mire szeretnél "szakosodni" ha megvan akkor 3 évet lehúzzol azon a területen lehetőleg ami téged érdekel és neki futhatsz a szakvizsgáidnak ami hasonló kaliber mint az államvizsga és A B C részből áll, ha ezen is túl vagy akkor elmondhatod magadról, hogy nemzetközi jogász vagy.


Az egyszerűbb ha 5 év után ha indul ilyen képzés akkor még egy 2 éves nemzetközi szakjogász képzést elvégzel( jelen pillanatban nem tudok róla hogy indulna ilyen) de akkor is sajnos hátrányban leszel a szakvizsgázott kollégákkal szemben.


De egyetem alatt semmire nincs szakosodás!


Egy joghallgató!

2018. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ideális esetben (tehát ha nem csúszol meg) öt év alatt elvégzed az egyetemet. Ezalatt te még nem szakosodsz semmire, max. annyiban, hogy a kötelező nemzetközi jog előadásokon és szemináriumokon túl felveszel ilyen tematikájú szabadon választható tárgyakat is.

A jogi diploma birtokában mehet el valaki ügyvédjelöltnek, és három év múlva tehet szakvizsgát és lehet belőle ügyvéd.

Ha te nemzetközi joggal akarsz foglalkozni, akkor doktori (phd) képzésre kellene jelentkezned a diplomád megszerzése után, ami szintén három év.

2018. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

"Kissé" elkeseredtem, mert ezt már nem biztos, hogy megengedhetem magamnak.


SZTE-ÁJTK-n (meg még sok helyen) van nemzetközi tanulmányok MA, az sokkal kevesebbet ér vagy kb. hasonló területen helyezkedhetnék el vele, ill. hasonló területeket kutathatnék?

2018. jan. 17. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Nemzetközi tanulmányokkal önálló jogi praxisod nem lesz és olyan munkákat amik jogi végzettséghez köttöttek nem végezhetsz. Kutatni persze azt kutatsz amit szeretnél.
2018. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!