Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy számvitel szakra...

Pénzügy számvitel szakra felvételihez kell a matek érettségi? Mivel én nem érettségizek matekbol, nem lehet más tantárgyat kijelölni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Matek nélkül ne is próbálj psz-re jönni, köszi.

90%-unk emelt matekkal jutott be. (Volt aki közgáz suliból emelt üg-vel) nyelvvizsgával, stb.

2018. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Mindenkinek kell érettségiznie matekból, kivéve, akinek valamilyen tanulási rendellenessége van. Akinél viszont ez a helyzet, hogyan tudna felsőfokú matematikát tanulni?
2018. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell, de ha felmentés miatt nem érettségizel matekból, érdemes elgondolkozni, hogy tényleg ezen a szakon szeretnél-e továbbtanulni. Nem egy műszaki szintű matek, az tény, de a pénzügyi számítások nem lesznek egyszerűek, ha a középszintű érettségivel sem boldogulsz.
2018. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, hogy nem kell?

Hogyne kéne!! Kötelező felvételi tantárgy, amit nem lehet kiváltani.


Alapból van matek1-2, hát mit ne mondjak.. sokan emelt matekkal szenvednek rajta és örülnek a kettes-hármasnak!


Elvéreznél nagyon hamar.. az egész szak egy humán köntösbe bújtatott matekos szak.

Mindenhol előjön valamilyen formában..

2018. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

"Mindenkinek kell érettségiznie matekból, kivéve, akinek valamilyen tanulási rendellenessége van. Akinél viszont ez a helyzet, hogyan tudna felsőfokú matematikát tanulni?"


Felmentéssel - gondolja ő... :)

2018. jan. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért nem kell mert nem magyarországi vagyok és most olyan szakon vagyok ,hogy tanultam mateket de érettségizni nem kell
2018. jan. 21. 08:52
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Akkor jelentkezned kell itthoni matek érettségire.
2018. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!