Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha újraérettségizek egy...

Ha újraérettségizek egy számomra idegen iskolában, meg fogom kapni a szóbeli érettségi tételsort?

Figyelt kérdés
Sziasztok, újra fogok érettségizni történelemből, de költözés miatt nem a régi iskolámban, hanem egy új helyen teszem le az érettségit. Amikor elsőnek érettségiztem természetes volt, hogy megkaptuk a tételsort az iskolában. Természetesen tudom, hogy még messze van a Június, és, hogy úgy is meg kell tanulni gyakorlatilag mindent az írásbelire, de azért még sem ugyanaz egy tételsorral vagy anélkül készülni a szóbeli részre. Azon gondolkoztam, hogy esetleg van e köztetek olyan, aki már újraérettségizett és van tapasztalata ebben a témában. Előre is köszönöm a segítségeteket!

#érettségi #tételsor #újraérettségizek
2018. jan. 21. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Témaköröket kaphatsz csak meg, szabályosan!

Persze az iskolák 95%-a kiadja a tételsort, mert ez a bevett szokás és így legalább a diák specifikusabban tud készülni.. Könnyebb kettest adni.


Szóval tételsorod csak akkor lesz ha egy odajáró végzős diáktól elkéred!

Idegeneknek" nem küldik/adják oda a tanárok.

2018. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 21. 11:36
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Látom, megint erre járt a lepontozó trollbrigád... Az első válasz jó volt, de annyi kiegészítést teszek, hogy az iskolának a témaköröket kell kiadnia, viszont ezt nem feltétlenül teszi meg egy külsősnek, mert az illetékesnek esetleg nem is jut eszébe. Tehát addig kell kérni, amíg oda nem adják (március végéig kötelesek megtenni).

Középszinten mész, ugye?

2018. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia, igen középszintre készülök. Az oktatás.hu oldalon lesz majd fent egy dokkumentum, azt töltöm majd ki és postázom el a Békés megyei kormányhivatalnak és majd várom a visszajelzést, hogy hova osztanak be vajon. :)

Úgy olvastam a vizsgajelentkezés meneténél, hogy majd az adott iskola adja meg a szükséges információkat.

De most már tudom, hogy tételsort ne kérjek, mert azt amúgy sem szabad odaadni! :) Középiskolában ez annyira természetes volt, hogy fel sem merült bennem, hogy csak témaköröket szabad odaadni legálisan.

2018. jan. 21. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Viszont ha a kormányhivatal szervezi az érettségit, és az iskola csak a helyszín, akkor az oktatas.hu oldalon megtalálható témakörök lesznek érvényesek.
2018. jan. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ott én még csak a 2017-es érettségi vizsgakövetelményeket, szóbeli vizsga tematikáját találtam. Gondolom nagyon hamar várom még ezeket az információkat!
2018. jan. 21. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!