Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett tudnak a...

Egyetem mellett tudnak a hallgatók tudnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most fogok 22 évesen egyetemre menni Szeptembertől. Eddig nagyon lelkesen készültem de a napokban tudatosult bennem az hogy az eddig anyagi/ennél fogva teljes függetlenségemnek vége szakadhat. Eddig 8 órában dolgoztam, eltartottam magam és a saját életemet éltem, de most egyetem mellett majd nem tudom hogy lehet belesűríteni a napomba az órákra járást, a tanulást, és a munkát, amiből megélek. Szüleim azt mondják hogy támogatnak és nem kell dolgoznom amíg tanulok de nem is szeretném leterhelni őket és amúgy is, egy kis önzőség is társul (nagyobb részt) hogy folyton apám el fog számoltatni, meg kell mondani mit mire költök.....stb Régen is mindig ezt csinálta és attól tartok hogy ez helyzet fog előállni megint.


Tehát a kérdésem lényege hogy van olyan egyetemista aki saját magát eltudja látni és be tudja osztani az idejét (hogy mellette azért élete is marad) és meg tud élni az egyetem mellett? Van olyan aki ezt csinálja? ÉS mennyit dolgozik? Vagy ez lehetetlen? Aki egyetemre jár azt mindig támogatja valaki anyagilag és lehetetlen az önellátás?


Ha ez számít valamit, biológia szakra megyek.



2018. jan. 23. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyon alkatfüggő.

Általánosságban azt mondom, heti 20 óra munkavállalás a reálisan hangzik, de persze szakfüggő, emberfüggő, és attól is függ, mik a céljaid a tanulással - mert pl. ha felsőbbévesen külön kutatómunkát végzel, TDK-zol stb., az plusz idő és energia.

2018. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szakfüggő, hogy mennyit lehet mellette dolgozni, és egyénfüggő is, hogy ki mennyit bír.

Bár, meg kell jegyeznem, az anyagiakra korábban is gondolhattál volna...

Nappalin, ha minden órára (vagy ha nem is az összesre, de azokra, amiken ott kell lenni) nem lehet heti 40 órás munkát végezni. Vagy menj levelezőre/távoktatásra.

2018. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Biológia szak azt írtam. Ez most eléggé elvette a kedvem az egésztől :(
2018. jan. 23. 14:56
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Egyéni tanrenddel megteheted, hogy nem jársz be minden órára, viszont akkor kellenek olyan társak, akik adnak neked jegyzeteket.
2018. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Elkezdtem egy szakot és egy év után váltottam mert nem tetszett. A köztes időben vállakozásba kezdtem és azóta is gond nélkül működik. Mellette természetesen csinálom a mérnökinfó képzést úgy, hogy minden órámon bennt vagyok (kivéve a fölösleges töltelék órákon). A tanulmányi átlagom 4.2 és minden tárgyam csúszás nélkül megvan.

Mellette van időm szociális életre bár tény, hogy nem annyi mint annak aki nem dolgozik de mellette legalább teljesen önállátó vagyok és az anyagi biztonság érzet is megvan. Na meg az sem utolsó, hogy a részmunkaidős fizetésnek többszörösét keresem.

2018. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Szia! nekem nappali főiskola mellett volt egy élelmiszerbolti eladói állásom. Az első két évben a suliban volt, hogy lett másodvizsgám. De 2-4.évfolyamig 4-56 jegyeim voltak a meló mellett. Már dolgoztam, mikotr az egyetemet megcsináltam, sőt gyerekem is volt. Az is sikerült , jelesre. Tuti, te is meg tudnád csinálni, ha nekem ment.
2018. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jajj dejó az utolsó kettő válasz eléggé megnyugtatott :D


Vállalkozásban már én is gondolkoztam hogy még nyár végéig beindítok valamit na de ugye a tőkét meg kellene előbb szereznem hozzá.

2018. jan. 23. 15:15
 8/15 anonim válasza:
16%
Én heti 40+ órát dolgoztam a suli mellett végig, persze jó idöbeosztás kell és rugalmas munka. Hétfötöl péntekig 8:00-16:00 voltam általában suliba, szombat és vasárnap 12 óráztam, mellette heti 2-3 munkanap pedig pultoztam (általában 17:00-kor kezdtem, éjfél-1 közt végeztem). maradt pár szabad délutánom, plusz hajnalban tanultam/edzettem. Én pörgös vagyok, inkább aludtam 4-5 órát, suliba jártam, jól kerestem, buliztam, minthogy pihengessek ès csak néha dolgozzak. A heti 20-30 óra munka még böven kényelmes is lehet. Ne aggódj!
2018. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

szia. szerintem az egyetem mellett a diák munka megoldható, nem olyan vészes :)

az sokkal rosszabb ha fix meló mellett jársz az egyetemre

24N

2018. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Szeptemberig még félre tudsz tenni némi tőkét akár vállalkozásra akár arra hogy abból is költs. Ha otthon lakhatsz akkor jó eséllyel nem kerül sok pénzedbe maga az élet, ha nem, mehetsz koliba, az elég költséghatékony. A legjobban úgy járhatsz ha első évben a félretett pénzből és diákmunkából élsz, utána meg mész egyénire. Ha jó szakmai helyet fogsz ki és odateszed magad, lehet hogy utolsó évben már ott is dolgozhatsz, szakmába vágóan jobb fizuért. Pár buli nyilván belefér de tudni kell mértéket tartani. Nekem ez így bejött, mondhatni "arany életem van". Anno anyuék is gond nélkül csinálták, ők 27 évesen kezdték munka mellett, mellettem (fél éves voltam mire kezdtek). Fel a fejjel :)
2018. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!