Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utólagos érettségi jelentkezés...

Utólagos érettségi jelentkezésben segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Hála a jó istennek mint minden ez is feleslegesen túl van bonyolítva és nem tudom hogy most akkor nekem melyiket kellene megjelölnöm a jelentkezési lapon...


"2. A 2017/2018. tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszakában megjelölhető vizsgafajták a következők: rendes, kiegészítő, szintemelő, ismétlő, pótló, javító valamint előrehozott érettségi vizsga. Előrehozott érettségi vizsgára ezen jelentkezési lap felhasználásával csak és kizárólag olyan vizsgázók jelentkezhetnek, akik külföldi vagy külföldi rendszerű középiskola utolsó évfolyamán folytatják tanulmányaikat.


2.1. Rendes érettségi vizsga a középiskolai tanulmányok követelményeinek teljesítése után, a tanulói jogviszony fennállása alatt vagy megszűnését követően első alkalommal tett érettségi vizsga.


2.2. Kiegészítő érettségi vizsga a sikeresen befejezett érettségi vizsga után az érettségi bizonyítványban nem szereplő egyes vizsgatárgyból tett érettségi vizsga.


2.3. Szintemelő érettségi vizsga egyes vizsgatárgyakból a középszinten sikeresen befejezett érettségi vizsgának az emelt szintű érettségi vizsgán első alkalommal történő megismétlése. A tanulói jogviszony fennállása alatt, a középiskolai tanulmányok teljes befejezése előtt szintemelő érettségi vizsgát a magyarországi középiskolában tanított idegen nyelvekből, továbbá informatikából lehet tenni.


2.4. Ismétlő érettségi vizsga az érettségi bizonyítvány kiadása után egyes vizsgatárgyból a korábban sikeresen letett érettségi vizsga azonos szinten, illetve az emelt szintű vizsga középszinten történő megismétlése. Ismétlő érettségi vizsgára az jelentkezhet, aki rendelkezik már érvényes érettségi bizonyítvánnyal.


2.5. Javító érettségi vizsga a vizsgázónak felróható okból meg sem kezdett, vagy megkezdett, de be nem fejezett, illetve a megkezdett, de a tanulmányi követelmények nem teljesítése miatt sikertelen rendes, előrehozott, pótló és az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti szintemelő érettségi vizsga megismétlése.


2.6. Pótló érettségi vizsga a vizsgázónak fel nem róható okból meg sem kezdett, vagy megkezdett, de be nem fejezett rendes, előrehozott, kiegészítő, szintemelő, ismétlő, javító érettségi vizsga folytatása."



Már befejeztem az iskolát ,elballagtam, lejárt a tanulói jogviszonyom. Matekból középszintűm van de én emeltet akarok és a jelentkezési lapon van egy olyan rész ahol azt kell kiválasztani hogy milyen fajta vizsgát akarok. [link]

(adatok alatti táblázat 7. oszlop). És konkrétan nem tudom eldönteni hogy ott nekem most rendes, kiegészítő, szintemelő, ismétlő, pótló vagy javító vizsga fajtát kellene megjelölnöm...

Valaki megáldana engem és volna szíves elmondani hogy nekem oda melyik bánatot kell bejelölnöm? Tippem az van gondolom vagy a "szintemelő" vagy a "rendes" kell nekem de e között a kettő között nem tudok dönteni mivel mindkettőben van kivetnivaló...



2018. jan. 23. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Szintemelőt.

Nem bonyolult ez.

1. Nem rendes vizsga, mert már van bizonyítványod.

2. Nem kiegészítő, mert már van érettségid matekból.

4. Nem ismétlő, mert nem azonos szintű vizsgát akarsz írni.

5-6. Nem javító/pótló, mert az előző érettségi vizsgád is sikeres volt.


Ellenben a 3-as illik rád, mert "középszinten sikeresen befejezett érettségi vizsgának az emelt szintű érettségi vizsgán első alkalommal történő megismétlése" - ebben a helyzetben vagy, ezt akarod.

2018. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egy barátommal beszéltem aki már túl esett ezen az agonizáláson, ő is azt mondja hogy szintemelő én is arra szavaznék te is ezt mondod szóval akkor meglehet hogy az lesz az. Köszönöm :)
2018. jan. 23. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!