Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anyával nyertünk egy utazást...

Anyával nyertünk egy utazást augusztus végére. Ha egybeesik az egyetemi beiratkozással, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nagy rá az esély, hogy egybeesik, és úgy tudom, hogy csak egy nap áll rendelkezésre a beiratkozásra. Agy hozzátartozóm se tud elmenni. Ha már most tudom, hogy így lesz, jelezhetem az egyetem felé (ahova valószínűleg felvesznek majd)?
2018. jan. 23. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem addig nem fognak foglalkozni ezzel, míg nem lesz hivatalos, hogy felvesznek. Érdeklődni persze érdeklődhetsz, hogy ilyenkor mi a teendő.
2018. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetemi beiratkozás általában szeptember első hetében van, a regisztrációs héten. Mindenesetre szokott lenni utólagos beiratkozás is, de akkor késedelmi díjat kell fizetni. Amennyiben a nyaralás nem szeptember valameddig tart, nem kell aggódnod, ha mégis, akkor szerintem is csak azután kezdj el intézkedni, hogy felvettek.
2018. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor már TUDOD, hova vesznek fel, jelezd a tanulmányi osztályon!
2018. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akárki elmehet helyetted, nem kell, hogy hozzátartozód legyen. A lényeg, hogy írjatok egy meghatalmazást, amire rengeteg mintát lehet találni a neten. Leírod benne a fő adataidat (név, születési dátum, anyja neve, személyi igazolványszám), a meghatalmazott személy adatait, és azt, hogy milyen ügyben történik a meghatalmazás (pl. "hogy az egyetemi beiratkozás ügyében helyettem eljárjon"). Ezután aláírjátok mindketten, illetve rajtatok kívül két tanú is, az ő adataikkal (név, személyi igazolvány szám, lakcím). És odaadsz neki minden papírt, ami a beiratkozáshoz kell.
2018. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!