Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogy hozhatok össze...

Egyetemen hogy hozhatok össze 4 egészes átlagot (minimum)?

Figyelt kérdés

Eddig mindig nagyon tanultam és azt hittem, menni fog most a 4.0+, de annak ellenére, hogy a szakom viszonylag könnyű, nehéz tárgyaim vannak. Egy nyelvi gyakorlatom van, a többi elméleti, elvont, művészi. A nyelv érdekel egyedül, ezekkel a plusz tárgyakkal csak szenvedek. Mit tehetnék, hogy fogékonyabb legyek rájuk, jobban megtanuljam őket?

A hármasom simán megvan mindenből, de a lelkemet kileheltem értük.


2018. jan. 24. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Minek a 4es átlag?
2018. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ösztöndíjhoz
2018. jan. 24. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"a nyelv érdekel egyedül"

Szerintem ezzel kellene valamit kezdeni. Sok hülyeséget felvettem szabválként a kreditért én is, sok kötelező is volt, ami hülyeség volt (nálunk vannak ilyen vallási trash tárgyak, amiből muszáj négyet a diplomáhiz teljesíteni)... Nekem úgy nem megy a tanulás, hogy nem vagyok nyitott az anyagra és nem érdeklődve merülök benne el. Nem hoz lázba, az oké, de valami csírája azért van annak, hogy tudni akarom, az adott téma hogyan épül fel, az adott rendszer hogy működik, ilyesmi.


A tanulási technikák és az élménytanulás része csak ezután jön.


Eddig a legrosszabb félévem 3,8 volt, szóval azt hiszem, működik. Meg nyilván az időbeosztáson is múlik. Ami engem nagyon nem kötött le, azzal nem tudtam napi 2 óránál többet foglalkozni, azt sem egyhuzamban.

2018. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es az átlagom és még ez sem elég az ösztöndíjhoz. Ha adnak is valamennyit, akkor az is szánni való pár tízezer Ft. Nem ér ennyit az egész.
2018. jan. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kicsit más az átlag, mint az ösztöndíj amúgy. 4-es átlag 35 kreditnél 35*4/30, azaz 4,67-es kreditindex. Máshol tárgyanként jár ösztöndíj... Az tény, hogy 4-es kreditindexre itt sem szokott járni, szóval mindig 35-40 kredit körül járunk (nálunk nincs túllépési díj) ahhoz, hogy biztosan legyen valami
2018. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!