Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akkor hogyha van két emelt...

Akkor hogyha van két emelt szintű érettségim két olyan tárgyból, ami választható tárgy a felvételihez, akkor csak annak a két tárgynak a százalékos pontszámát számíthatják be?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogyha pl. pszichológia szakra szeretnék jelentkezni, akkor arra lehet magyarból is, töriből is, meg matekból is érettségizni. De ha én ezeket nem annyira tudom, és megcsinálok angolból és biológiából egy-egy emeltet, és a biológia százalékos aránya nem lesz olyan jó, akkor megkapom-e a plusz száz pontot úgy is, ha a biológia helyett valamelyik jobban sikerült középszintű érettségit számolom be?

2018. jan. 30. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Ebben a példában nem értem, hogy jön ide a biosz.


Ha angolból töriből vagy matekból kell érettségi az adott szakra, akkor csak ennek a háromnak az emeltjére kaphatsz plusz pontot. Ha viszont úgy kedvezőbb neked, hogy valamelyik közepet számítsák inkább be, akkor természetesen nem kapod meg az emeltre a plusz pontokat, csak akkor, ha az adott emeltet figyelembe veszik a pontszámításnál.

2018. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A biológia is felvételi tárgy a szaknál, ha arra gondolsz...
2018. jan. 30. 15:37
 3/6 anonim válasza:

Szia. Ha nem az a felvételi tárgyad, amiből emelteztél, akkor nem kapsz érte plusz 50 pontot. Tehát ha te csinálsz emelt biosz és emelt angolt, de a felvételi tárgyaid mondjuk töri és angol, akkor a bioszért akkor sem kapod meg az ötven pontot, ha elérted a 45%-ot. Persze amennyiben pl jelentkezel egy másik szakra is, ahová mondjuk angolt és bioszt kell vinni, akkor ott megkapod mindkettőért a plusz ötvenet.

A pontszám az nem egy fix dolog, tehát lehet, hogy a pszichológia szakhoz szükséges tárgyakból mondjuk lesz 400 pontod, de ha te beadod a jelentkezésed anglisztikára is, akkor ott 390 pontod lesz. Attól függ, mik a vitt tantárgyak.

2018. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Előző vagyok. A felvi automatikusan a legjobb pontszámot adja neked, ezzel nem kell külön foglalkoznod.
2018. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsi a valószínűsége annak, hogy jobban jársz pontszámok tekintetében az erős középszintű érettségi eredménnyel, mint a kevésbé erős biológia emelttel (mivel ezért ugye 50 pontot még kapsz). Ahogy írják, nem kell ezzel foglalkoznod, mert a felvételi során mindenképpen a számodra legelőnyösebb módon számítják a pontjaidat, tehát úgy, ahogy a legnagyobb pontszám jön ki.


De a konkrét kérdésedre válaszolva: valóban csak akkor kapod meg az emelt érettségiért járó +50 pontot, ha a pontszámítás során ez az emelt érettségi a két felvételi tárgy egyike.

2018. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sztem az volt a kérdés, hogy ha X tárgyból emeltezik mondjuk 60%-ra, és van egy Y tárgy középszintűje 70%-os, akkor az X tárgy +50 pontját megkapja-e az Y tárgy 70 pontjához.

A válasz: nem.

A +50 pontot csak ahhoz a tárgyhoz számíthatod, amiből emelteztél.

2018. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!