Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatról kinek mi a...

Szakdolgozatról kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Még nem kezdtem el írni, mert másodéves vagyok de egy ideje foglalkoztat a kérdés, főleg hogy tdk-n is gondolkodom. Btk-ra járok egyébként.


Most néha ha belegondolok olyan nehéznek tűnik, meg újszerűnek az egész...biztos bele lehet jönni de én még nem látok bele úgymond. Ti, akik írtatok már, mennyi idő volt "belerázódni"? Én alapszakos vagyok szóval ez lesz az első alkalom hogy ilyen nagyobb lélegzetű munkát írok.


Nektek mennyi idő volt míg megírtátok? Egy év, pár hónap vagy mennyi?

És az mitől függ hogy milyen gyorsan vagy lassan haladok?


Milyen gyakran érdemes konzultálni a témavezetővel?


Esetleg ha témavezető oktatók is vannak itt, tőlük is szívesen fogadom a választ, nemcsak egyetemistáktól.


2018. febr. 1. 18:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Írhat amúgy bárki, de ha olyan ír, aki btk-s, az még jobb. :)
2018. febr. 1. 18:50
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első szakdolgozatom egy TDK-ból nőtte ki magát, nehéz megítélni, mennyi ideig tartott, mert hát sok szünet is volt benne. Maga a megírás (+ formázás, hivatkozások, ábrák formai kivitelezése stb) kb. 2 hét volt - 100 oldalra.

A második szakdolgozatomnál a témát október környékén kezdtem feldolgozni, és nyáron védtem meg. De fejezetenként írtam, nehéz megítélni, hogy mennyi időbe telt. Volt, hogy 2-3 nap alatt 20 oldalakat írtam, máskor meg hónapokig semmit.

Jó időben elkezdeni, mert hagyni kell, hogy letisztuljon a dolog, lehetnek közben új ötleteid, valahogy "összeérik" az egész.


A témavezetővel akkor jó konzultálni, ha

- megvan téma, egy hozzávetőleges tartalomjegyzék, célkitűzések, fellelhető források, alkalmazható módszerek köre stb., azaz kb. tudod, hogy mit, hogyan akarsz csinálni

- ha egy-egy nagyobb fejezettel készen vagy (ne a végén vágd hozzá az egészet:))

- ha elakadsz valahol

2018. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az hogy egy nagy szívás :-) Olvasom a szakirodalmat aztán odáig jutottam, hogy leírtam 10 könyvből 5 oldalt 45 lábjegyzettel :-) a wordbe......

Kriminológiából írok...szóval saját kútfőből elég nehéz..mindenesetre most szépen másolgatom a könyveket ebből két mondat abból 5 mondat a harmadikból 4 mondat aztán telik a lap. :-) Náha átfogalmazom azt is megjelölöm, hogy nem tőlem eredeztethető....meg nézegetek szakdolgozatokat ahol van olyan, hogy kiírja a tk-t nem teszi zárójelbe csak a végén hivatkozik és frankón elfogadták - nem nem fogalmazta át, mert nekem is megvan az a tankönyv és direkt aláhúztam színessel amit a szakdolgozó belerakott a szakdogájába - :-), mert 2013-as doga..szóval most már nem értek semmit :-)

2018. febr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!