Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME, BUDAPESTI MŰSZAKI EGYETEM?

BME, BUDAPESTI MŰSZAKI EGYETEM?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne pár kérdésem az egyetemmel kapcsolatban. (Jártam a nyílt napon, de kb. semmire sem kaptam normális választ!)

1. Mennyire szigorú illetve nehéz a rajz alkalmassági a felvételinél építészmérnöki szakra?

2. Úgy láttam, hogy 330 pont volt a tavalyi ponthatár, szerintetek 440 ponttal nyugodt lehetek?

3. Mennyire indul nagy hátránnyal az aki sima gimiből jött szóval szakrajzok terén kb. 0 tapasztalata van?

4. MI A KÜLÖNBSÉG A 10 ÉS A 7 FÉLÉVES KÉPZÉS KÖZÖTT?



Ha bármelyikre tudjátok a választ azt nagyon megköszönném!! :)



2018. febr. 4. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Van pár magán felkészítő tanár aki szerintem fél év alatt felkészít.

2. Nyugodt lehetsz.

3. Első egy félévben van annak előnye, hogy esetleg szakiskolából mentél.

4. Rövidebb az csak BSC képzés, a hosszabb viszont osztatlan. (BSC+MSC egy képzésben).



Viszont az első pontra vissza kanyarodva érdemes lenne eldönteni, hogy rajz érzéked van-e. Mert az egy dolog, hogy felvételit megcsinálhatod kifejezett rajz érzék nélkül is.

DE az építészek nem tartoznak a legjobban fizetett mérnökök közé. Ha ezt még tetézed avval, hogy rajz érzéked sincs akkor sajnos nem lesz túl jó a helyzeted végzés után.

2018. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Szigorú, de fel lehet rá készülni, ha tudod, hogy mit várnak el.

2. Szerintem is nyugodt lehetsz.

3. Összességében előnnyel indul, aki sima gimiből jött (tapasztalataim szerint).

4. A 10 féléves képzés tárgyai (a műszaki szakirányon) lefedik a 7 féléveset, csak vannak még plusz tárgyak, így végül msc diplomát kapsz. Mivel 7 féléves képzésben nem tudsz szakirányt választani, a 10 félévesben viszont van műszaki és tervezői szakirány, ezért ha kevésbé vagy műszaki beállítottságú, akkor érdemes a 10 félévest választani.

2018. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!