Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg mindenki diplomát kap?

Tényleg mindenki diplomát kap?

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik, hogy mindenki diplomát kap aki beiratkozik az egyetemre meg büfé szak meg olyan mint az érettségi...akkor full kettes érettségivel nekem is lehet diplomám, ha újra leérttségizek és felvesznek valami "büfé" szakra akkor semmit nem kell csinálnom és tök garantált mindenből a sikeres vizsga és a diploma is?


Mert ha nem akkor bizony mindenkinek a jó édes k.... a....-t :-)


2018. febr. 9. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Közel sem. Tőlünk pl. többen is kiestek, pedig "csak" egy gazdasági szak, tehát nem orvosi mondjuk.


Ettől függetlenül ismerek olyat, aki úgy csinálta meg a pénzügy és számvitelt, hogy középiskolában sosem volt jobb kettesnél matekból, DE ehhez emberfeletti kitartásra és szorgalomra volt szüksége.

2018. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Vannak olyan szakok, mint az andragógia amit szerintem egy majom is el tud végezni, de nem is ad piacképes diplomát. A mérnöki, pénzügyi szakokat is végig lehet nyomni kegyelem kettessel, lehet lesz diplomád, de tudásod nem. Volt olyan szaktársam, aki így vizsgázott, de államvizsga után közölték vele a mérnöki szakmának közelébe ne kerüljön. Mivel mindenből teljesítette a minimális feltételeket így nem buktathatták meg.
2018. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a mérnöki szakokat is el tudja végezni egy intelligensebb majom.
2018. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Melyik mérnökit? A logisztikát meg ezeket talán, de a klasszikus mérnökit nem hiszem.
2018. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván irónia volt, a kettes butaságát akartam kiparodizálni. De te még egy fokkal tovább vitted, gratulálok :D
2018. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Elég sok olyan szak van, ahol (ha felvesznek) tényleg a legh*lyébbek is eljutnak a diplomáig - sajnos:(

Csak az utóbbi napok "termése" csak itt a GYK-n:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


Gondolkodni nem tudó, lusta, motiválatlan hallgatókkal van tele a felsőoktatás, mindezt azért, hogy

- ne munkanélküliként legyenek regisztrálva

- az intézmények megkapják a fejpénzeket


Újra 20-30 (szaktól függően nagyon max. 50) fős évfolyamok kellenének, és mindenhol követelménynek kellene lenni min. egy emelt érettséginek (de inkább mindkettőnek - én is kettőből emelteztem, és még az sem volt olyan "nagy szám") Az oktatás is hatékonyabb lenne, és a diplomának is lenne újra értéke!

2018. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Hát így képernyőn nem jött át az irónia , my bad.

Mentségemre szóljon, gyk-n az ilyen válaszokat könnyen komolynak érzi az ember, mert szép szàmmal akadnak olyanok, akik az érettségit is feleslegesnek gondolják. A “minek ennyi egyetem?” kisfröcccsös oktatási szakértőket már ne is említsük .

2018. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi, ezt durván benéztem. Valóban nehéz néha megkülönböztetni az irónikus hangvételű és a komoly kommenteket ebben a témában.
2018. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:-)
2018. febr. 9. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!