Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha angolból felső...

Igaz, hogy ha angolból felső fokú nyelvvizsgát teszek, akkor utána nem kell angol órákra bejárnom?

Figyelt kérdés
Most vagyok kilencedikes, a felső fokú nyelvvizsgára készülök. Az egyik osztálytársam mondta, hogy ha meg lesz, utána nem kell majd az órákra bejárnom. Ez tényleg így van?

2018. febr. 9. 11:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rossz a kategória, nem tudom, hogy sikerült ide írnom, nyilván nem ide akartam... XD
2018. febr. 9. 11:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igaz. Órákra akkor nem kell bejárnod, ha neked konkrétan a te iskoládban adnak erről egy papírt. Nem jár nyelvvizsgára, semmi köze a két dolognak egymáshoz.
2018. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem kell bejárnod, ha osztályozó vizsgát teszel a (9-)10-11-12-es anyagból. Ha előrehozott érettségit teszel, automatikusan osztályozóznod kell, de ha nem, akkor külön kérésre is megteheted (én pl. nem angolból érettségiztem, de volt egy középfokú nyelvvizsgám, felsőfokút pedig nem akartam, így megbeszéltem a tanárommal, hogy osztályozóvizsgát teszek, így nem kellett bejárnom, mert teljesítettem az évet, és a vizsgán elért jegyem lett az év végi osztályzatom is).

De nem biztos, hogy a ti sulitokban ezt engedik, ofővel, angoltanárral és igazgatóval/igazgatóhelyettessel kell erről beszélni.

2018. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adott sulitól függ.

Pl. nálunk nyelvtagozaton első nyelvből a felsőfokú után is kellett órára járni, második nyelvből viszont már a középfokú után sem kellett.

Ha még nem tudnak róla, a helyedben akkor szólnék, ha megvan a nyelvvizsgám - nálunk minden erővel támogatták a nyelvvizsga-felkészülést, de sok helyről hallottam, hogy a tanár hajlamos megsértődni, ha külön is készülsz vagy ha nem akkor mész, amikor ő úgy ítéli meg, hogy felkészült vagy hozzá:S

2018. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia :) 1.-es vagyok, és 10 legelején lett meg a felsőm, de azért nem kell már másfél éve bejárnom, mert megírtam a 3 osztályzót és tavaly írtam közép érettségit idén ősszel emeltet :) az iskolákban ay emelt érettségi többet ér, felvételinél is ez 50 a nyelvvizsga 40 pont, pedig a nyelvvizsga egyértelműen nehezebb.
2018. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
előző vok, nem elsőst, 11.-est akartam írni :P
2018. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Baracsi15 válasza:

Szia.

Szerintem te kevered az éretségivel amit jövőre tudsz majd csak letenni.A nyelvizsga az csak egy papír ami azt támasztja alá hogy mennyire tudsz angolul,és azt az iskola csak jó szemmel nézi ha van.Ha van éretségid akkor nem kapsz már jegyeket és akkor nem kell bejárnod elvileg az órákra.Bár ha nap közben van akkor nem hinném hogy kiengednének.Maximum az utolsó óráról vagy az elsőről.Bár ez is tanárfüggő.

2018. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!