Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell valamilyen képesség...

Kell valamilyen képesség szakdolgozat íráshoz?

Figyelt kérdés

Most kell majd megírnom, viszont van egy kis problémám, hogy világéletemben a tanárok jóindulatából kaptam elégséges osztályzatot magyar irodalom és nyelvtanból :-)

Volt plyan dolgozatom ahol nem tudom vagy 50-60 helyesírási hibát vétettem...egyszóval brutál vagyok nyelvtanból, de mielőtt még itt valakinek elpattan egy ér az agyába megjegyzem az egyetemnek ehhez semmi köze - csak ilyen morális kérdést csinálnak belőle egyesek - hiszen minden vizsgám becsülettel teljesítettem, levizsgáztam és az írásbeli dolgozataim is átlagban közepesek lettek pedig azért az esszébe biztos nem írtam helyesen de a profot nem érdekelte.


Nos...ettől független meg lehet írni a szakdogát, ha bajom van a helyesírással és fogalmazással? Nyilván vizsgán nem nekem kellett fogalmaznom hanem azt írtam le amit megtanultam!


Tanácsok? vagy esetleg túlparázom?


2018. febr. 9. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Minden szövegszerkesztöben van helyesírás ellenörzö program. De ha nem bízol benne, akkor miután megírtad, megkérsz valakit, akinek jó a helyesírása, hogy ellenörizze le (természetesen ez nem ingyen van)
2018. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Egyrészt meg kellett volna tanulni helyesen írni. Mondanám, hogy szégyen egy diplomástól, hogy nem tud helyesen írni, de ma már bármi összekaparhat egy papírt. Csak ne nevezze magát értelmiséginek...


Egyébként pedig minden szövegszerkesztőben van helyesírásellenőrző funkció. Ez még a stilisztikai hibákat nem fogja kiszűrni, arra kell valaki aki átolvassa, átnézi neked (anyu, apu, csoporttárs, barát stb)

2018. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel ez a "értelmiségi" fellengzés..arról van szó, hogy saját magamnak akarok bizonyítani, hogy képes vagyok rá és diplomám lesz a múltam ellenére. Ennyi!

Nyilván 1965-ben esélyem sem lehetett volna...most szerencsére van esély diplomára...ráadásul minden vizsgaidőszakban tudtam törleszteni magammal szemben a sok év nem tanulásom, mert hozzá kell tenni, hogy azért voltam ennyire "okos" mert sem általános iskolában sem gimnáziumban nem tanultam semmit, nem csináltam házit és nem érdekelt semmi. Úgy sose kaptam egyest, hogy tanultam!


Nyilván nyelvtanból rengeteg elmaradásom lett és élből utálattal indult a kapcsolatom az összes nyelvtan tanárommal aki beskatulyázott, hogy "hülye" vagyok én meg már azért sem tanultam.


köszönöm a tanácsokat...megfogadom!

2018. febr. 9. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, pedig most sem írsz sok helyesírási hibával. Sőt, az átlagnál sokkal helyesebben írsz. :D A fogalmazásoddal sincs semmi baj.

Van bőven idő kidolgozni a szakdogát, a helyesírás-ellenőrző is át fogja nézni, te is átnézheted, és meg is kérhetsz bárkit, hogy nézze át.

Ne aggódj, nem csak azok diplomázhatnak le, akik tökéletesen fogalmaznak.

2018. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, hogy szükséged lesz irodalmi és nyelvtani képességekre. Szerencséd, hogy nem sokra. A mai szoftverek már jó helyesírási szótárral rendelkeznek, így ha például Microsoft Word-ben írod meg, nem lesz benne sok tévesztés, sőt, még sok fogalmazási hibát is felismer.


Ezen felül a konzulensed is javíthat elírásokat (enyém legalábbis javított párat). Ha még ezt is kevésnek érzed, adjad oda pár ismerősödnek átnézésre, ez nem plágium, nyugodtan megteheted.

2018. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt külföldről érkezett csoporttársam, nem magyar anyanyelvű, de félig magyar, így ezt a nyelvet csak törte. Mégis összehozta a szakdolgozatot (nem büfészak). Annyi, hogy a végén átfutottam neki, és a konkrét hibákat, vagy a teljesen magyartalan megfogalmazásokat javítottam.


Szerintem simán megkérhetsz egy ismerőst, hogy lektorálja a szakdolgozatodat.

2018. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...megnyugodtam! :-)
2018. febr. 10. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!