Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2-es emelt szintű érettségi...

2-es emelt szintű érettségi tényleg nem számít emeltnek, csak középszintűnek? Min.3-asnak kell lennie ahhoz, hogy emeltnek számítson?

Figyelt kérdés

Emelt szintű érettségit szeretnék tenni (magyarból) úgy, hogy nem vagyok már diák, nincs tanulói/hallgatói jogviszonyom sem, hanem felnőtt dolgozó vagyok és bejelentkeztem rá, kifizettem a költségeket stb.


A felkészítő tanárom azt mondja, hogy ha csak 25-32%-ot érem el, akkor ugye elégséges (2-es) lesz az érdemjegy, de ez nem felel meg emelt szintnek, csak egy középszintű érettségim lesz. Azt mondja, ahhoz, hogy az emelt szintű érettségim emelt szintnek számítson, min 45%-nak kell lennie, azaz 3-asnak.


E tényleg így van?



2018. febr. 11. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem teljesen, viszont ha plusz pontot akarsz érte kapni akkor kell a 45%-ot elérni.
2018. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Az emelt szintű érettségi, az emelt szintű érettségi. Teljesen mindegy, hogy hány százalék lesz, hogyan sikerül, az egy emelt szintű érettségi lesz és nem középszintű.

A tanárod szerintem inkább arra akart rávilágítani, hogy ha nem kötelező az emelt érettségi a kiválasztott szakodra (mert, ha kötelező, akkor értelemszerűen nincsen választásod), akkor nem biztos, hogy érdemes belevágni, csak akkor, ha valóban jó eredményt érsz el és meg is kapod rá a plusz 50 pontot. Ugyanis a plusz 50 pontot csak 45% felett kapod meg. Ha ennél rosszabbat írsz, akkor nem kapsz rá semmit. Ezért, ha nem kötelező, akkor lehetséges, hogy jobban jársz egy középszintű érettségivel, ami könnyebb és jobb százalékot tudsz elérni rajta. Ezeket ki kell számolni, hogy mivel mennyi pontod lesz várhatóan.

2018. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanárod arra utalhat, hogy az emeltért járó 50 plusz pontot csak 45%-tól kapod meg. Így szinte semmi értelme nincs.
2018. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

de követelmény az emelt

ha 2-es is lesz, a lényeg, hogy meglegyen

van nyelvvizsgám is, úgyhogy az még hozzáad pluszt, így van kb 280-300 pontom

2018. febr. 11. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
45% alatt nem kapod meg a +50 pontot, de attól még emeltnek számít (kérdés, hogy így is elég pontot tudsz-e összegyűjteni)
2018. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2018. febr. 12. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!