Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van különbség az emelt ágazati...

Van különbség az emelt ágazati és az emelt közismereti informatika között?

Figyelt kérdés
A dolog annyi, hogy én szakgimnáziumba járok, és eléggé azt érzem van tehetségem a programozáshoz és egyéb dolgokhoz. Most vált szükségessé, hogy beadjam a jelentkezésemet az érettségire és most derülnek ki a dolgok az iskolámban(Nagyon rossz suli). Mint kiderült pont tegnap, hogy hiába vagyok én jó most, ez csak az emelt ágazati 40%-a és nem tudják, hogy képes lennék-e felkészülni egy emelt ágazatira. Az iskolám azt ajánlotta, hogy tegyek egy középszintű ágazati infot és hozzá 6. tantárgyként egy emelt informatikát. Na most csak bennem vetül fel az, hogy, hogy mennyit érhet amikor az ágazati emelt sokkal nehezebb, mint egy közismereti info? Vagy most hogy működik ez? Van különbség a kettő közt? Nem ér sokkal kevesebbet egy emelt közismereti, mint egy ágazati? Válaszokat előre köszönöm!

2018. febr. 12. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Ég és föld a különbség. Igaza van a tanárodnak. Csak akkor vágjál bele emelt ágazatiba, ha kifejezetten az kell a felvételidhez. A többletpontoknál tudtommal egyformán számít, de ennek nézz utána a felvin a konkrét szak ismeretében. A sportértéke nagyobb az emelt ágazatinak, de nem hiszem, hogy megtérül felvételi pontszámban. Ha rendesen tanultál, és megy a programozás, egy emelt közismeretit simán kiköhögsz.
2018. febr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!