Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyulnátok ezek...

Diaaaaa0218 kérdése:

Ti hogyan viszonyulnátok ezek után a tanárotokhoz?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok, a tanáraim nagy részével jóban vagyok, kedvelem őket. A földrajz- biológia tanáromat imádom, mert kedves, megértő, nagyon jól tanít. Ő is kedvel engem, a születésnapjára készítettem ajándékot, ő is lepett már meg apróságokkal, viszont most történt vele valami, amit nem értek.


Minden földrajz órán kezdődött, előző órán ő hiányzott, helyettesítették (természetesen nem szakos tanár...) kaptunk egy lapot Lengyelországról, csupa kiejthetetlen városról, azt se tudtuk hol vannak. Következő órán látta, hogy nem igazán megy nekünk. Mérges volt, megkérdezte, hogy kik tanultak. Néhányan felnyújtották a kezüket, köztük én is. Ezek után elkezdett velem kiabálni mindenki előtt, hogy ha tanultam miért nem mondom. Tudni kell rólam, hogy elég szerény, visszehúzódó vagyok, órán nem beszélek, csak ha kérdeznek, válaszolok. Mikor az óra véget ért, azt mondta nekem, hogy nem csak mosolyogni és bólogatni kell tudni, hanem beszélni is. Ez nagyon rosszul esett nekem, kítűnő tanuló vagyok és ezt kb. úgy mondta nekem, mintha soha sem tanulnék. Gyorsan eljöttem és hazáig végig sírtam...


Egy hét eltelt, új óra, új hét, magabiztosan mentem biológia órára. Felelés volt, közben figyeltem a felelőt nagy komolyan. A tanárom megkérdezi mindenki előtt, hogy: -Mi a bajod?

-Semmi.-mondtam

Erre a tanár kényesen:

-Akkor jó, örülök neki.

Ezek után már alig vártam a csengőt, de még csak most jött a java. Egyedül nekem kellett ismétlő kérdéseket feltennem, aztán azt mondta, hogy lesz még egy felelő. Kinyitott nálam a naplót, megkérdezett valakit, hogy jobb, vagy bal. A lány jobbot mondott ezért nem én feletem, de bal oldalon rám várt volna a felelés. Közben az osztálynak olvasnia kellett egy új anyagot. Utána megkérdezte, hogy mit olvastunk (sose csinál ilyet) és termézsetesen engem választott. Nagyon zavarba jöttem, azt se tudtam mit mondjak... Ezek után az óra hátralevő részében még csak rám se nézett, óra után köszöntem neki, ő meg mint aki meg sem hallotta...


Nem tudom, hogy miért csinálja ezt, de nagyon rosszul esik... Szerintetek ezek után mit csináljak órán? Annyira kínos és rossz! Főleg, hogy ezzel szeretnék továbbtanulni, így meg csak teljesen megutáltatja velem. Előre is köszönöm a segítségeteket, véleményeteket!



2018. febr. 12. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Tehát rosszul esik, ha hozzád szól, rosszul esik, ha nem, gáz, ha majdnem kihív felelni és az is, ha pont nem... kicsit sem vagy hisztis, ugye? Ugye?
2018. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem hiszti, de az egész órát végigmulatta a tanár, de mikor rám kellett nézni, engem kellett szólítani, minden vidámság megszűnt és nagyon megalázó tekintettel nézett rám. Gondold bele magad! Neked jólesne?
2018. febr. 12. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Belegondolom magam. 15-17 között sokszor hiszi azt az ember, hogy ő a naprendszer közepe, hogy minden, ami történik, róla szól, köze van hozzá, kapcsolódik hozzá. Pedig nem. Ha rádnéz valaki, hosszabban, mint 2 mp, az nem érdeklődik irántad, aki kétszer másképp szól, nem gondol semmi pluszt rólad, ahogy a tanár hangulatingadozásához sincs semmi közöd, ez 99%.
2018. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Leírás alapján tipikus tanár. Nem azt mondom, hogy ez a jó, de semmi különös dolgot nem látok az egészben.

Picit légy határozottabb, merj válaszolni, felelni stb. Hangulatingadozás ezeregy ok miatt lehet, kivételt nem képez veled (és ez helyes). Emiatt ne csökkenjen a tantárgy iránti érdeklődésed, még sok ilyen lesz.

2018. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!