Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földrajz középszintű érettségi...

Földrajz középszintű érettségi követelményei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiegészítő érettségit szeretnék tenni: egy középszintű földrajzot. Az a kérdésem, hogy jelenleg milyen tankönyvből tanulnak gimnáziumban? 2 éve érettsgéiztem, de félek, hogy azóta már változott. Illetve milyen atlasz használható, vagy melyik a legjobb? Köszi a válaszokat!



#érettségi #földrajz középszint
2018. febr. 14. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Atlaszt adnak ott helyben, úgyhogy azzal nem kell foglalkoznod. :) Ami a tankönyveket illeti, nálunk eléggé, hogy is mondjam.. nem igazán érdekelte a földrajzos tanáraimat, hogy milyen könyv van előírva (nem voltak túl jó véleménnyel róla :D), abból tanultunk, ami a legjobban felkészít az érettségire. Úgyhogy én ezeket tudom ajánlani:

- Nemerkényi Antal: Általános ​természetföldrajz

- Dr. Bernek Ágnes, Dr. Sárfalvi Béla: Általános társadalomföldrajz

- Bora Gyula, Nemerkényi Antal: Magyarország természetföldrajza

- Probáld Ferenc: Regionális földrajz


Meg persze sokat számítanak a térképes feladatok is, szerintem ezt illik maximálisan megtanulni. :)

2018. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!