Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesti Metropolitan Egyetem...

Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) színvonalas diplomát ad?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek az ottani képzések, egyik-másik tökéletes kiegészítésnek tűnik a diplomámhoz. Viszont nem tudom, mennyire jó befektetés kifizetni az ottani árakat, félek, hogy komolyabb helyeken kinevetnék ezeket a végzettségeket.


Van pl. a "Multilateriális diplomácia az Európai Unióban" nevű "diplomataképzés". Ez pl. ELTÉ-s és/vagy Corvinus-os diploma mellett mennyire mutatna nevetségesen? Vagy jó oktatók vannak ott is, ill. a későbbiekben segítené a karrieremet valami ilyesmi?


Tudom, kicsi az esély, hogy olyan ír, aki már elvégezte ezt a képzést, de az egyetemről általánosságban is érdekelnek a tapasztalatok. Köszönöm előre is! :)


2018. febr. 18. 19:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Én nem jártam a metura, lehet, hogy maga a képzés jó és színvonalas, de azzal hirdeti magát, hogy "ha nem lett 280 pontod, még jöhetsz egyetemre", azért ez azt a sztereotípiát erősíti róla hogy lehúzós diplomagyár újgazdag hülyéknek. Ezután pedig nem meglepő, hogy nem nagy presztízsű a diplomájuk sem, szerintem ELTE vagy Corvinus diploma mellé nincs sok értelme, inkább valami mással egészíteném ki.
2018. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Bár meg kell jegyeznem, senkit nem fognak "kinevetni" mert valami pluszt tett még a diplomájához, az csak előny lehet.
2018. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Állandóan reklámozzák, meg mindenkit felvesznek kb. aki fizet (280 pont alatt is), ez sokat elmond róla.
2018. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%

Ezeket tuti valami konkurens fősuli marketingese írja be minden metus kérdés alá 😂 2 éve nincs ez a 280 pont alatti cucc, újgazdag hülye politikuscsemetéket nagyobb valószínűséggel fogsz corvinuson találni.


[link]


[link]

2018. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom, fél éve még biztos ilyen hirdetéseket láttam a felvételi időszakban.
2018. febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy hivatalosan nincs a 280 pont alattis dolog, de hogy nekem két ismerősöm is bejutott 280 pont nélkül az is biztos. :D
2018. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

Az előző hazudozik mint a vízfolyás. Én amikor a HIK-et kérdeztem, akkor mondták, hogy nincs már erre lehetőség, mert megszűnt a külföldi egyetemmel a partnerség, akivel ezt csinálták. (egy külföldi egyetemre kellett felvételizni, és onnan vettek át)

Szóval a törit újra írtam, egyébként volt, hogy tantárgyat kellett újra felvennem (Izmindi Richárd féle magolós "tárgyakat" mindenki imádja például...)

Egyébként vannak CEU-s tanárok is, meg elég elismert vezető beosztású emberek is, szóval a színvonal egyáltalán nem zug főiskola jellegű, aki meg nem teljesít, azt ugyan úgy kivágják, szóval nem sokat ér azzal, hogy bekerült ezzel a kiskapuval. A suli maximum pár szászezret látott ezekben az emberekben.

2018. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%

Megjegyzem hülye sosem voltam, mindig 4-es, 5-ös tanuló voltam, szimplán lusta voltam ahhoz, hogy időt és energiát öljek bele, hogy kitűnő és eminens tanuló legyek, aki majd 500-ból 480 pontokat szerez a felvételire. Az érettségim is sajnos szín 4-es lett, de a 60%-70%-ok sajnos nem voltak elegendők. Nem tanultam rá semmit, nem vagyok rá büszke. Viszonylag jó eszű vagyok, és nem használtam ki a lustaságom miatt.

A BGE nem volt szimpatikus, mert járt már oda pár ismerősöm, az egyik 5. vagy 6. éve csinálta a számvitelt, plusz az oktatást meg a sulit is trágyának tartotta.

Nem hiszem, hogy nem fogom magam feltalálni egy metus gazdmen diplomával, maximum ha látok benne potenciált, akkor megcsinálok egy ráépülős adótanácsadó OKJ-t vagy valami mestert, akár másik fősulin, de ez még odébb van.

Egyébként rengeteg értelmes ember jár ide is, sok barátom lett, és rengeteg gyönyörű lány vagy, persze ez nem lényeges pontja egy felsőoktatási intézménynek, tudom. Amúgy a BGE-re is felvesznek mindenkit mimimum pontokkal.

Meg pont most néztem azt is, hogy államilag támogatott MBA csak a Metropolitanon indul az egész országban, azért ez is érdekes.

2018. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

#7 ősszel még így volt és kész. Tőlem aztán azt mondasz amit akarsz, hogy azóta megszűnt-e ez a dolog azt nem tudom, mert nem ástam bele magam a témába.

Am miért is hazudnék ilyet most őszintén? Elhiszem, hogy ettől függetlenül jó és színvonalas az egyetem egyébként.

2018. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én is úgy hallottam, hogy megszűnt, honlapról is ezer éve lekerültek ezek a linkek.

Nem mintha a BGE nem ugyan ezzel kampányolt volna egy időben, csak ők úgy, hogy az FSZ képzés (amire sokszor ugye sokkal alacsonyabb ponttal be lehet kerülni, mint 280 pont) elvégzése után lehetett egy fsz-re ráépülő, asszen 1 éves, fsz-t alapképzésre kiegészítő képzést felvenni. Ők így oldották meg.

2018. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!