Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek van különleges tanulási...

Nektek van különleges tanulási módszeretek?

Figyelt kérdés
(Ami hatékony is)

2018. febr. 19. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs. Szívok is miatta rendesen.
2018. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Leírom papírra kézzel párszor
2018. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyire különleges, de nekem csak úgy megy a tanulás, ha összefüggő szövegből emelem ki a lényeges részeket, és a témát fejezetekre bontom. Nekem kell a "rizsa" mögé, csak így tudom megjegyezni a lényeget.
2018. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én járkálok, miközben hangosan felmondom az anyagot, közben belenézek ha megakadtam. Először csak felolvasom, aztán egyre kevesebbszer nézek bele. Vizuális típus vagyok, kellenek a színek, ábrák, asszociációk is, gondolattérképeket is csinálok mindig, fogalmakat/neveket/stb. kis cetlikre írom, a hátuljára pedig mindent amit tudni kell róla. Lefekvés előtt 2x átolvasom amit aznap tanultam, mert alvás közben jobban feldolgozza az agy az infókat. Reggel pedig szintén a tegnapi anyaggal kezdem a tanulást.:) Fontos az ismétlés is! Különböző színekkel érdemes kiemelni a dolgokat. Pl.kék-nevek, sárga-fogalmak stb. Bizonyítottan jobban megmaradnak a fejedben így a tanultak.

Persze ki kell tapasztalni mi válik be, valaki tankönyvből tanul, valaki jegyzetet készít,valaki címszavakat írkál csak ki stb.

2018. febr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!