Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontosan mit kell végezni...

Pontosan mit kell végezni ahhoz, hogy pszichológus legyen valaki?

Figyelt kérdés

Lenne olyan kedves valaki és részletesen,vázlatpontba szedve leírná,hogy mit kell tanulni ehhez?


Úgy értem :

-pszichológia alapszak

-pszichológia MA


* És mikor kell szakosodni,specializálódni?

* PhD kell ahhoz,hogy praktizálhasson valaki?

Vagy mik a praktizálás feltételei?



Nagyon köszönöm

L.


2018. febr. 23. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerintem ennél jobban nem igazán lehet elmagyarázni, mint ahogy itt van :)

2018. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi,valamit segített,de nem válaszolt meg minden kérdésem sajnos.Nem írja,hogy hanyadik évtől kell szakosodni,nem írja,hogy praktizáláshoz mi kell,kell-e Phd,vagy az csak annak,aki kutatni,oktatni akar.



Továbbá olyan homályosan fogalmaznak.

Mit kell ahhoz végezni,hogy olyan pszichológus legyek,akikhez magánéleti,vagy egyéb lelki problémákkal fordulnak az emberek ? Mi a pontos megnevezés?Milyen pszichológus?

2018. febr. 23. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:

A szakosodás, specializáció le van írva, hogy MA-n van. Ezen felül vannak a szakirányú továbbképzések és a szakképzések is.

A PhD-t azok választják, akik kutatási pályára mennek (tehát nem kötelező a PhD ahhoz, hogy pszichológus legyél, csak ha esetleg szeretnéd azt a "dr." jelzést a neved előtt).

Amit te keresel, az pedig a pszichoterapeuta vagy a tanácsadó szakpszichológus.


Amúgy egyelőre elég, ha bejutsz BA-ra, ott tényleg tisztázódnak majd a dolgok, hogy mi mit jelent, és hogyan tovább:) Nyilván jó, ha látja az ember maga előtt a dolgokat, de ahogy írtad, neked ez a megfogalmazás elég homályos, viszont aki elkezdi a képzést, annak sokkal egyértelműbb, hogy mi mit takar.

2018. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jajj,de kedves vagy,nagyon-nagyon köszönöm az infókat,pont ezeket szerettem volna tudni!De persze a linket is elmentettem:)

Megkérdezhetem, hogy te már végeztél esetleg?

2018. febr. 23. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, elsőéves vagyok:) Ezért írtam, hogyha bekerülsz, akkor már jobban át tudod látni, mik vannak, hova tovább.

Ha esetleg valamit rosszul írtam volna, remélem, lesz, aki kijavít, mert vagyunk egy páran pszichósok gyakorin (így válaszok alapján legalább hárman-négyen még biztos vannak, akik viszonylag aktívak).

2018. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

de jó neked,irigyellek,hogy már ott csücsülsz.tudod már,hogy merre orientálódsz majd?


az én esetemben megfejtetted, a Tanácsadó Szakpszichológust kerestem.


BA + MA = 5 év


Ok.


Utána jön a szakirányú továbbképzés

(tanácsadó szakpszichológus)

Azt nem tudod esetleg,hogy mennyi idő?

Bocsi,de nem találom leírva,talán 2 év rémlik valahonnan,mert ezek a képzések 2-4 év közöttiek,élükön a klinikai szakpszichológussal ( 4 év)



Csak jó lenne nagyjából belőni,hogy hány évet kell tanulni,mire kb. életképes is leszek :)

2018. febr. 23. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is 2 év lesz még neked:)


Hú, nekem most elég sok minden tervben van, de a legerősebb hármasom eddig a kutatási irány, a katonapszichológia és az igazságügyi szakpszichológus, de remélem, azért BA végére már sikerül nagyjából eldöntenem:)

2018. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a kutatási irány és az igazságügyi szakpszichológus még izgi,viszont azokhoz nyuszi lennék:)

de ha lenne vér a pucámban, nem tudnék dönteni,melyiket céloznám meg.vacillálnék és gyermekpszichológus segítségét kérném a döntésem segítésében :)

2018. febr. 23. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!