Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a gazdasági egyetem?

Milyen a gazdasági egyetem?

Figyelt kérdés
Így átfogóan kérdezem, de gondolom intézményenként és szakonként eltérő. Sok matek van? Melyik a legjobb?

2018. febr. 26. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Közgázon egy BSc-t a hülye is megszerez előbb-utóbb.
2018. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
83%

BME GTK-ra járok másodévesként, még mindig tetszik és szívesen csinálom, de rengeteget kell tanulni. Matek nagyon kemény bár szaktól is függ (van ismerősöm más szakon is a karon belül).

BGE-vel összehasonlítva ég és föld a kettő, viszont ez azért a diplomád megítélésén is látszik majd, (mert bár csábító hogy a BGE-t tanulás nélkül is simán el lehet végezni, de a BME-s vagy Corvinusos diploma minden (hazai) vállalatnál azért magas előnyt jelent a BGE-sel szemben). Megjegyzem szervezőként a múlt évi állásbörzén sok cég kért meg minket, szervezőket hogy a BGE-s hallgatók kíméljek meg Őket a kérdéseiktől, mert nem szeretnének velük dolgozni.

A Corvinus Egyetem a BME-hez hasonlóan kemény, hallgattam ott is pár előadást, és szintén van ismerősöm ott is, nagyjából hasonló a követelmény és a nehézsége. Talán pozitívum hogy kifejezetten gazdasági egyetemként talán kicsit jobb is a képzése (bár ezt pár előadás alatt nem tudom azért rendesen megítélni).


Ha van még kérdésed megpróbálok segíteni, keress privátban bátran! :)

20/F

2018. febr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Egyszer rájönnék miért divat a BGE-t szidni mikor innen is helyezkednek el Big4 cégekhez és más nagynevű vállalathoz mégis itt mindenki úgy csinál mintha egy istenháta mögötti noname egyetem lenne.

Sok a matek, én konkrétan a psz-rők tudok inkább mesélni, itt a számviteles tárgyak a buktatók inkább. Egyetem kapcsán itt csak a BCE és BME amitől el vannak halva amúgy meg a BGE is jó meg vidéki egyetemek között is vannak amiknél jó a képzés (nem tudom hogy merre szeretnél tanulni).

2018. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!