Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jobb úgy tanulni, hogy nem a...

Jobb úgy tanulni, hogy nem a következő, hanem az aznapi órák tananyagát tanulod meg?

Figyelt kérdés

Tehát hazamegyek és nem a holnapi órára tanulok, hanem a mait tanulom meg. És ugye minden nap csak az aznapit, valamint átolvasni majd óra előtt, tehát akkor majd nem kell tanulni.

Ez jobb lehet? Valaki próbálta már?



2018. febr. 27. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Jobb. Mert jó, ha viszonylag kevés idő telt még el az óra óta és máris átismételed a tanultakat. Aztán kicsit hosszabb idő elteltével újra. És újra. Stb. Így könnyebben megragad.
2018. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem mondanám. Nekem az vált be, hogy az aznapi órán ott vagyok agyban, leírok mindent, ami kell, ha esetleg valami nem világos, azt otthon kiegészítem, vagy órán megkérdezem (vagy felírom, hogy legközelebb kérdezzem meg), de aznap még egyszer semmi értelme frissen ujra rámenni. Viszont következő óráig felejtődhet, emiatt érdemes a következő nap óráinak anyagát átolvasni. Nekem ennyi elég volt, de ha neked nehezebb, akkor pl hétvégén szánj inkább rá pár órát, hogy azon a héten, amit vettetek, átnézed. Van vidi is a neten a hatékony tanulásról, ott is a pár naponta ismétlést tanácsolják.
2018. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!