Melyiket valasszam?

Figyelt kérdés

A pszichologia tetszik a legjobban,viszont azt mondjak nehanyan h azzal nem keresnek sokat,annak ellenere h majdnem 10evet tanulok. Leszogezem,hogy nem az szamit h mennyit keresek,csak idegesit h mindenki azt mondja h azert ne tanuljak ennek,mert nem fogok megelni belole es ok csak jot akarnak nekem. Szoval meg gondolkodtam a gazdalkodas es menedzsmenten,kereskedelem es marketing,nemzetkozi tanulmanyok vagy pszichologia?

A pszichologiaval akkor lehetnek sikeres,ha doktoralnek,ami dupla annyi ido,mint az elozo szakok.Kerlek segitsetek,hogy melyikkel jarnek a legjobban,es a tobbi szak mit takar? Szegeny csaladbol szarmazom,viszont nagyon szeretek tanulni es jo jegyeim vannak es termeszetesen egyetem mellett kemenyen fogok dolgozni,hogy tudjam fizetni az alberletet vagy kolit plusz a megelhetesemet,szoval lehet kemeny lesz,de nagyon varom mar az egyetemet

Szerintetek?


2018. febr. 27. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel egy pszichológus csak egy óráért elkér általában 10 ezret, nem hinném, hogy nem keresnének jól :) Legalábbis ha tudod így magánba csinálni, akkor meg fogja érni az a 10 év tanulás.

A többi felsorolt szak olyan, amivel ezerfelé mehetsz még utána. Ajánlom, hogy felvi.hu-n olvasgass. Minden szakról vannak tájékoztatók, továbbtanulási és karrierlehetőségek és hogy milyen munkákat tölthetsz be velük.

2018. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológia érdekel menj arra. Amit írtál 3 gazdasági szak azt is nagyon sokan végzik el, arra ugyanazt mondják itt is hogy úgyse keresel vele sokat. Felvin meg tudod nézni a szakleírást hogy pontosan mit takarnak ezek a szakok, de itt is van róluk rengeteg kérdés már, elég népszerűek, úgyhogy utána tudsz nézni a véleményeknek. Egyetem mellett albérletet csak legvégső esetben ha magadnak kell mindent fizetni, mert amennyit ahhoz dolgoznod kell az meg fog látszódni az egyetemi teljesítményeden.
2018. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
eddig en is igy voltam vele,viszont egy doktorno azt javasolta h hagyjam a pszichologiat
2018. febr. 27. 18:23
 4/6 A kérdező kommentje:

Ertem es koszonom a valaszokat!

De nincs barmi velemenyetek vagy tapasztalatotok ezekrol a gazdasagi szakokrol?

2018. febr. 27. 18:26
 5/6 A kérdező kommentje:
ja plusz meg a turizmus vendeglatas is szoba johet
2018. febr. 27. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Turizmust inkább felejtsd el, a gazdasági szakok legalja, azzal tényleg nem fogsz jól keresni. Véleményem van a szakokról, de én pénzügy-számvitelen tanultam, úgyhogy saját tapasztalatom nincs. Viszont sok közös órám volt velük meg sok ismerősöm van ezekről a szakokról. Gazdmen nagyon alapozó, mester nélkül nem éri meg. Érdekes amit tanulnak, mindenből egy keveset, de pont ezért önmagában elég kevés. Arra jó, hogy így szinte bármelyik gazdasági mesterre mehetsz. Kermar neve azért elég beszédes, kereskedelmet és marketinget tanulnak. Marketing irányba nem éri meg elmenni, mert nehéz elhelyezkedni, de a kereskedelem része nem rossz, főleg ha beszerzés/logisztika területre mész vele.

És most nézem hogy nemzetközi tanulmányokat írtál nemzetközi gazdálkodás helyett :D Valahogy odaképzeltem, pedig az ng nem rossz, de a nemzetközi tanulmányok nem egy nagy dobás. Pár embert ismerek csak akik ezt tanulták, de egyik se a szakmájában dolgozik, úgyhogy nem tudom mire lehet ezzel menni. Elméletileg nemzetközi kapcsolattartás lenne ezzel a cél, sok politikai és eu-s tárgyuk volt, de valahogy olyan megfoghatatlan ez az egész.

2018. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!